Зустріч у межах проєкту
«Діалог студентської єдності: Україна та Литва»

01.11.2024 р.

У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулася зустріч у межах проєкту «Діалог студентської єдності: Україна та Литва»!

Привітали учасників зустрічі заслужений працівник освіти України, ректор Вінницького державного педагогічного Університету імені Михайла Коцюбинського, професор Наталія Лазаренко, Президент Української Асоціації студентів Поліна Гомбалевська та Президент Литовської національної Асоціації студентів Paulius Vaitiekus.

Під час зустрічі студентство України та Литви дискутувало щодо надзвичайно важливих та непростих питань: викликів, з якими стикнулися українські студенти під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Серед актуальних доповідей варто відзначити виступ голови Студентської ради Вінниччини, студентки нашого університету Дарина Горобець, яка окреслила основні моменти діяльності вінницького студентського об'єднання. Голова Ради студентського самоврядування Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Іван Сотник ознайомив гостей із діяльністю нашого освітнього закладу, зокрема студентським ініціативами, волонтерською діяльністю та організацією освітнього процесу в сучасних умовах.

Діалог студентської єдності – молодіжний обмін представників найбільших студентських організацій України та країн Європи.

Проєкт реалізується Українською асоціацією студентів у співпраці з Литовським національним студентським об'єднанням.

Цей проєкт проходить відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Литви про Раду обмінів молоддю.

Програма включає обмін досвідом розвитку студентського самоврядування в Україні та Литві, обговорення якості освіти, а також можливості спільної роботи над майбутніми ініціативами.

Метою проєкту є налагодження співпраці задля розвитку ініціатив студентів, спрямованих на подолання наслідків війни; допомога студентській молоді усвідомити виклики воєнного часу у сфері молодіжної політики та вищої освіти; аналіз історичних передумов та партнерство наших країн упродовж різних періодів; сприяння поширенню інформації про потреби українських студентів в Україні та за кордоном.

Під час проєкту учасники:

- ознайомляться з культурними особливостями обох країн та зміцнення міжкультурного діалогу;

- обміняються позитивними практиками щодо участі студентів у прийнятті рішень на університетському, регіональному та національному рівнях;

- обговорюють якість освіти в кожній із країн та запропонують власні ініціативи, спрямовані на подолання наслідків війни.

Гості з різних міст України та Литви мали можливість ознайомитися з нашим університетом, відвідати музей археології, музейно-просвітницький центр, освітньо-науковий центр «Хаб «NOTBOX»», бібліотеку.