ІІІ Всеукраїнський науково-теоретичний семінар на тему
«Радянська повсякденність у культурній пам’яті суспільства»
06.04.2017 р.
У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбувався ІІІ Всеукраїнський науково-теоретичний семінар на тему «Радянська повсякденність у культурній пам’яті суспільства». Організував захід факультет історії, етнології і права за участю науковців Інституту історії України НАН України, Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, «Центру історії Вінниці». Науково-теоретичний семінар з циклу «Повсякденність: візії та смисли» з історії радянського минулого був започаткований з ініціативи відомого в Україні фахівця з історії повсякденності, професора Ольги Коляструк. Мета – обмін досвідом теоретичного осмислення та практичного вивчення феномену радянськості та його відображення в культурній пам’яті суспільства.
У семінарі взяли участь молоді дослідники, аспіранти, магістранти, здобувачі, студенти, учителі, краєзнавці, знані вітчизняні фахівці з історії повсякденності та історії пам’яті з академічних наукових установ та вищих навчальних закладів Вінниці, Києва, Львова, Харкова, Чернігова, Одеси, Ніжина, Кам’янця-Подільського, Житомира, Умані.
Із вітальним словом до присутніх звернулася кандидат фізико-математичних наук, доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Алла Коломієць, яка подякувала високоповажним гостям за ентузіазм, подвижницьку працю, готовність впроваджувати результати власних досліджень у науку України та побажала всім успіхів і радості від спілкування.
Також до слова запросили декана факультету історії, етнології і права Юрія Зінька: «Втішені, що втретє маємо честь приймати провідних фахівців з історії повсякденності у Вінницькому педуніверситеті. Хочу подякувати фундатору, голові школи з історії повсякденності нашого ВНЗ, професору Ользі Коляструк, оскільки вона разом з колегами чимало зробили для організації цього наукового форуму. Дякую високоповажним гостям за те, що знайшли можливість приїхати. Нехай робота буде плідною та цікавою!».
Упродовж двох днів учасники обговорювали проблеми радянської та пострадянської людини в сучасній гуманітаристиці, радянські поведінкові стереотипи, прояв радянських цінностей у сучасних сценаріях життя, «радянський слід» у меморіальній культурі, проаналізували проведення в Україні декомунізації, її здобутки, прорахунки, перспективи публічної історії тощо.
переглядів: 1