Культурно-освітній проект
Музей новин

24.03.2017 р.


Cтуденти 4 курсу факультету філології й журналістки імені Михайла Стельмаха мали змогу зазирнути за лаштунки телебачення, побачити, які новини сформували нашу країну, оскільки відвідали перший в Україні культурно-освітній проект Музей новин, приурочений до 20-річчя програми ТСН.

10 виставкових залів, 100 унікальних артефактів, серед яких: елемент двигуна літака «Мрія» (вага експонату складає близько 6 тонн, а висота – 3,5 метри), статуетки з «Євробачення» Руслани та Джамали, чемпіонський пояс за версією WBS Віталія Кличка, легендарний прапор, який Чорновіл зі своїми соратниками заносив до Верховної Ради 24 серпня 1991 року, чернетка Акта проголошення незалежності України з особистого архіву дисидента Левка Лук’яненка, «Кобзар», який літав у космос із Леонідом Каденюком, олімпійські медалі Лілії Подкопаєвої тощо. Також студенти дізналися, як створюються новини, яким чином люди стають героями новин і як змінюється їхнє життя після виходу матеріалу в ефір.




У музеї представлена голограма ведучої ТСН Алли Мазур, що розповідала найцікавіші факти про телевиробництво. Ця віртуальна ростова проекція не має аналогів в Україні.

У залі «Телестудія» майбутні медійники відчули себе у ролі ведучого новин, кореспондента та читали прогноз погоди. Крім того, є зони віртуальної реальності: за допомогою VR-окулярів студенти-журналісти опинилися на трибуні Верховної Ради, у Чорнобильській зоні та зоні АТО.




«Популярність цього музею, справді, виправдана. Мені, як майбутньому медійнику, шалено кортіло побувати на студії ТСН. Найбільше враження справили VR-окуляри, що переносили у Чорнобильську зону та продюсерська кімната з 50-ма екранами, в яких транслювалися новини. Сповна змогли насолодитися внутрішньою кухньою виробництва новин!» – ділиться враженнями Ірина Мірошніченко.

Студенти-журналісти не лише отримали позитивні враження, а й наживо поринули в атмосферу легендарної телевізійної служби новин телеканалу «1+1».



переглядів: 1