Fb Fb Fb

Круглий стіл «Реформація в Україні: минуле і сьогодення»

17.03.2017 р.


У цьому році християнський світ відзначає 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Віттенберзі. Соціальні явища, породжені цим явищем, є одними з найбільш впливових в історії людства.
На факультеті історії, етнології і права відбувся круглий стіл «Реформація в Україні: минуле і сьогодення». Реформація є поверненням людини, церкви і суспільства до біблійних стандартів. Це повернення до Особи Ісуса Христа – Сина Божого, відвічного Слова, яке стало тілом. Саме тут її сутність, сенс і сила.
Розпочався захід із доповіді про проблеми реформації доктора історичних наук, професора Ольги Коляструк. Доктор історичних наук, доцент кафедри культури та історії України Тетяна Кароєва повідомила присутнім про протестантизм і розвиток друкарства. Студентка 3 курсу Наталія Гловацька закцентувала увагу на протестантизмі в Україні у XVI-XVII ст. Студент 3 курсу Віталій Козубовський доповідав про протестантизм і його вплив на світовий розвиток. Також було продемонстровано презентації, відеоролики та книги щодо даної теми.переглядів: 1