Fb Fb Fb

Семінар «БЖД у соцмережах»

29.11.2016 р.


«БЖД у соцмережах» – семінар під такою назвою провів відомий український тележурналіст, актор, сценарист, музикант Майкл Щур (Роман Вінтонів) у Вінницькому педуніверситеті 28 листопада. Дотепно розповідав про маніпуляцію, факти та узагальнення в мережі, їхню взаємодію в реальності, а також порадив, як правильно читати френдстрічку.
Розпочав бесіду з тези, що віртуальний акаунт не завжди містить правдиву інформацію. Вказав на відмінності висвітлення новин у соцмережах та Інтернет-ЗМІ. Треба відокремлювати беззаперечні факти від загального масиву новин. Задля розуміння цього твердження, Майкл Щур запропонував «Гру у факти», яка виявила, що журналіст не повинен трактувати доказ, в якому не впевнений.
Опираючись на власний досвід, поділився тонкощами роботи з майбутніми журналістами: про взаємодію шефа й журналіста на основі редакцій ВВС та телеканалу «Інтер». На завершення відповів на запитання присутніх щодо пропаганди в Україні. Зокрема, наголосив, що докорінне «переписування» редактором матеріалів – головна проблема української журналістики. Автором тексту має бути журналіст і відповідальність за зміст має нести також він. Допоки цього не дотримуватимуться, пропаганда процвітатиме у вітчизняних ЗМІ.

Репортаж Олександра Конкол

Фото Марини Дяченкопереглядів: 1