Fb Fb Fb

ВІДБУЛАСЬ ХХVІІ ВІННИЦЬКА ВСЕУКРАЇНСЬКА
НАУКОВА ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧА
КОНФЕРЕНЦІЯ «ВІННИЧЧИНА: МИНУЛЕ ТА СУЧАСНЕ».

08.10.2016 р.


На базі нашого навчального закладу відбулась ХХVІІ Вінницька Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Вінниччина: минуле та сучасне». Організаторами наукового краєзнавчого форуму виступили факультет історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Вінницький обласний краєзнавчий музей, Державний архів Вінницької області, Департамент інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації.
Учасниками заходу стали майже сто осіб. Більше двадцяти гостей науковців-дослідників минувшини славного Подільського краю прибули з Києва, Полтави, Кам’янця-Подільського, Хмельницького, Могилів-Подільського. Наукове зібрання об’єднало студентську молодь, аматорів-краєзнавців, учителів, працівників музеїв та архівних установ, учених. На пленарному та секційних засіданнях були розглянуті актуальні питання з історії рідного краю, проблеми організації краєзнавчої роботи, проголошено змістовні доповіді щодо новітніх розвідок з історії Вінниччини, археологічних відкриттів останнього часу та етнологічних експедицій, висвітлено діяльність видатних дослідників крайової історії. Учасники конференції з інтересом переглянули документальну кінострічку про відомого краєзнавця та дослідника історії міста Вінниці Валентина Отомановського, підготовлену нашим земляком, журналістом Леонідом Філоновим.
На заключному пленарному засіданні ухвалено резолюцію, в якій наголошували на необхідності активізувати просвітницьку роботу краю, особливо у зв’язку з процесами декомунізації. Зібрання рекомендувало звернутися до керівництва вишу з проханням розглянути запровадження навчального курсу «Краєзнавство» для всіх майбутніх учителів, яких готує університет, як важливого складового у формуванні патріотизму.

Анатолій Войнаровський,
заступник декана факультету історії, етнології і права з наукової роботипереглядів: 1