04.12.2023 р.
У Музейно-просвітницькому центрі відбулося відкриття виставки творчих робіт майстрині з рогозоплетіння Заєць Галини Антонівни та її учнів гуртка декоративно-ужиткового мистецтва, зразкової аматорської студії рогозоплетіння із с. Писарівка та с. Щітки що на Вінниччині.
Рогозоплетіння в с. Щітки зародилося на початку XVII ст. завдяки рогозі, яка росла в окрузі. Це ремесло давало змогу людям облаштувати свій побут, а у роки лихоліття виживати, продаючи та міняючи свої вироби. За роки роботи гуртка декоративно-ужиткового мистецтва, який діє з 1989 року, гуртківці і керівник неодноразово були нагороджені за популяризацію рогозоплетіння, несучи духовну радість і матеріальне задоволення від виробів із рогози.
Використовуючи Щітецькі традиційні узори і технологію виготовлення виробів із рогози за останні 30 років роботи було придумано та розроблено більш як 40 різних моделей та форм корзинок, хлібниць, капелюхів, килимків, козубків, барилків, оберегів. Розробками користуються і дорослі, і діти.
Створено десятки різних композицій, які експонувалися на Міжнародних та Всеукраїнських виставках-конкурсах і стали переможцями.
Керівниками гуртка підготовлено 30 переможців Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів.
Рогозоплетіння внесено в Національний перелік нематеріальної культурної спадщини від Вінницької області як елемент «Традиції рогозоплетіння с. Щітки Вінницької міської територіальної громади» у 2023 році.
Першими виставку відвідала Рада студентського самоврядування Університету.
Студенти влаштувати креативну фотосесію із експонати виставки.