Fb Fb Fb

УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ УНІВЕРСИТЕТУ В ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧІЙ ТА ПРОФОРІЄНТАЦІЙНІЙ ЕКСПЕДИЦІЮ В СЕЛО ДЯКІВЦІ ВІННИЦЬКОГО РАЙОНУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

18.08.2022 р.

Голова правління Вінницької обласної організації краєзнавців, професор ВДПУ імені Михайла Коцюбинського Сергій Гальчак та його перший заступник, професор Юрій Степанчук побували в с. Дяківці Літинської громади Вінницького району.

Засноване в XI ст. село простягнулося обабіч автотраси Вінниця-Львів і є одним із найбільших сіл Вінницької області. Широко відомими Дяківці стали завдяки уродженцеві села, видатному українському письменнику Михайлу Стельмаху. У романах «Велика рідня», «Чотири броди», «Кров людська – не водиця» та в інших творах на тлі військово-політичних потрясінь XX ст. письменник відобразив архаїчність подільського села, описав любов і страждання, радість і горе, прагнення і мрії його мешканців, оспівав повсякденну трудову героїку, показав принадну фольклорно-етнографічну самобутність подільського краю.

Сьогодні дяківчани, як і всі українці, матеріально, фінансово й морально допомагають фронту, а багато хто зі зброєю в руках мужньо захищає свободу України. На жаль, є і непоправні втрати… Вічна пам’ять Героям…

Історико-краєзнавчі заходи проходили на базі бібліотеки-меморіального музею М. П. Стельмаха та на території родинної садиби письменника. Директорка музею, філолог і краєзнавець Оксана Голованюк провела вельми цікаву екскурсію, представила колекцію особистих речей літератора, розповіла про плідну співпрацю з його синами Ярославом, Дмитром та донькою Мартою. Сергій Гальчак, зі свого боку, передав до музейної бібліотеки власні наукові здобутки, зокрема книги про видатних уродженців Літинщини.

Сергій Гальчак та Юрій Степанчук побували також у місцевій гімназії імені М. П. Стельмаха, де розповіли чимало цікавого про Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, відповіли на питання присутніх, передали старшокласникам профорієнтаційні агітаційні матеріали, запрошення для вступу до найпотужнішого на Поділлі педагогічного закладу вищої освіти, у якому свого часу навчався й Михайло Стельмах.

Юрій Степанчук – професор кафедри історії України