Нове видання про перше перебування Директорії УНР у Вінниці

19.10.2020 р.

Відбулася онлайн-презентація науково-документального видання «Директорія УНР у Вінниці у грудні 1918 р.: документи і матеріали», співавтором якого є доцент кафедри всесвітньої історії Олександр Кравчук. Авторами-упорядниками видання також є: кандидат історичних наук, доцент Сергій Калитко та старший викладач Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова Ігор Ратушняк.

Презентований збірник документів присвячений подіям другої половини листопада – грудня 1918 р. – періоду утвердження влади Директорії Української Народної Республіки на території Східного Поділля та її першого перебування у Вінниці (4-19 грудня). Видання покликане відкрити для істориків широкий спектр джерел для подальших досліджень Української революції 1917-1921 рр., містить документи та матеріали архівів та періодики, свідчення учасників подій про діяльність вищих і місцевих органів влади УНР, міського самоврядування у період розгортання і завершення протигетьманського повстання.

Учасники презентації, зокрема, доцент О. Кравчук, наголосили на причинах обрання Вінниччини базою для розгортання повстання проти гетьманату П. Скоропадського та встановлення влади Директорії УНР, а також відзначили імена учасників подій, які варто пам’ятати вінничанам – командира ІІ Подільського корпусу П. Єрошевича, голови Вінницької філії Українського національного союзу О. Базілевича та її активного діяча Ю. Щирицю – викладача Вінницького учительського інституту (нині – ВДПУ ім. М. Коцюбинського).