Участь студентів факультету історії, права і публічного управління у вшануванні пам’яті брацлавського полковника Данила Нечая

20.02.2020 р.

Студенти І і ІІ курсів факультету історії, права та публічного управління Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського взяли участь у вшануванні пам’яті Героя Української революції під проводом Б. Хмельницького, брацлавського полковника Данила Нечая. У патріотичному заході також брали участь доценти кафедри всесвітньої історії В. Тучинський і О. Кравчук.

Під час поїздки до кургану-могили Д. Нечая, розташованої у Тиврівському районі між селами Черемошне і Красне, студентки А. Батерук і Н. Юхименко ознайомили студентів із біографією та обставинами трагічної загибелі Д. Нечая у Краснянському бою у лютому 1651 р. з кількісно переважаючими підрозділами Речі Посполитої під командуванням коронного гетьмана М. Калиновського і брацлавського воєводи С. Лянцкоронського.

Представники місцевих громадських організацій та гості спільно з вчителями та учнями шкіл відвідали курган-могилу Д. Нечая. Там козаки Школи козацького гарту імені Данила Нечая продемонстрували навики бойового козацького мистецтва.

На курган-могилі Д. Нечая виступив голова Тиврівської районної державної адміністрації В. Урдзік, представники інших освітніх та громадських організацій. Зокрема, у виступі доцента В. Тучинського наголошувалося на важливості пам’ятати уроки подій Української революції середині ХVІІ ст., що полягають у необхідності збереження єдності нації перед зовнішнім викликом.

Вшанування пам’яті брацлавського полковника продовжилося у Красному поблизу пам’ятного знака Д. Нечаю, встановленого у 365 річницю Краснянської битви.

Переглядів: 1