ІІІ Олімпіада геометричної творчості
імені В’ячеслава Андрійовича Ясінського

16.02.2019 р.

В Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулась ІІІ Олімпіада геометричної творчості імені В’ячеслава Андрійовича Ясінського.

В заочному етапі Конференції-олімпіади геометричної творчості імені В. А. Ясінського взяли участь 252 учні та 41 вчитель із 9 областей України та з 14 районів Вінницької області. В очному етапі Конференції-олімпіади взяли участь 250 учнів та 34 вчителів із 7 областей України та 12 районів Вінницької області, у тому числі, 129 учнів із спеціалізованих закладів освіти.

Серед зареєстрованих учасників олімпіади — вчителі та учні з Київської, Тернопільської, Запорізької, Одеської, Полтавської, Донецької, Луганської, Харківської та Вінницької областей. Зокрема, в очному етапі Олімпіади взяли участь учні природничо-математичного Русанівського ліцею (м. Київ), природничо-наукового ліцею №145 (м. Київ), Харківської НВК 45 "Академічна гімназія", комунального закладу "Обласна спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів "Обдарованість" (м. Харків), Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка, Рішельєвського ліцею (м. Одеса). З Вінницької області найактивніше долучилися до Конференції-олімпіади учні та вчителі Козятинського, Вінницького, Чечельницького, Немирівського, Томашпільського, Чернівецького, Тиврівського, Шаргородського, Гайсинського, Липовецького, Жмеринського районів.

На відкритті олімпіади з вітальним словом до учасників та гостей звернулись ректор університету, професор Лазаренко Наталія Іванівна, виконуючий обов’язки директора Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Буняк Володимир Володимирович; директор Департаменту освіти Вінницької міської ради Яценко Оксана Василівна. На відкритті Олімпіади було показано фільм про життєвий і творчий шлях Вячеслава Андрійовича Ясінського, відео-звернення до учасників олімпіади найвідоміших його учнів Павла Пилявського та Тараса Матохнюка.

Олімпіада проходила за трьома напрямами:

- турнір методичних знахідок (для вчителів);

- змагання із розв’язування геометричних задач (для учнів);

- конкурс творчих робіт з геометрії (для вчителів з учнями).

У журі Олімпіади за різними напрямами працювали 37 знаних в нашій області та в Україні працівників освіти. Зокрема, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України М. В. Працьовитий (декан фізико-математичного факультету Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова); доктор фізико-математичних наук, професор кафедри математичного аналізу Національного університету імені Т. Г. Шевченка; Заслужений вчитель України В. М. Радченко, кандидат педагогічних наук, доцент Т. М. Махомета (декан факультету фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини); заслужений учитель України Т. С. Збожинська (керівник Міського центру з інтеграції до європейського та світового освітнього простору); заслужений учитель України О. В. Костенко (завуч середньої загальноосвітньої школи №4 міста Гайсина Вінницької області, переможець Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2016» у номінації «Математика»); директор комунального закладу «Фізико-математична гімназія №17 Вінницької міської ради» В. М. Нестюк; кандидат педагогічних наук І. В. Жук (викладач природничо-математичного Русанівського ліцею міста Києва) та багато інших знаних на Вінниччині та за її межами науковців та досвідчених вчителів-математиків.

Для учнів – учасників змагання із розв’язування геометричних задач, які не потрапили до другого туру, студенти факультету математики, фізики і технологій підготували розважально-пізнавальну програму «Чарівний світ геометрії».

На урочистому закритті Конференції-олімпіади переможці за всіма напрямами отримали дипломи та цінні подарунки.

Під час урочистого закриття Олімпіади геометричної творчості імені В. А. Ясінського виступили з лірично-естетичним етюдом учні комунального закладу "Чернівецька ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Чернівецької районної ради Вінницької області", це школа, в якій колись навчався В’ячеслав Андрійович Ясінський.

Вітаємо всіх переможців Всеукраїнської олімпіади геометричної творчості імені В. А. Ясінського! Дякуємо всім гостям, журі, учасникам за увагу до нашого заходу! Запрошуємо до участі у Всеукраїнській олімпіаді геометричної творчості імені В. А. Ясінського в 2020 році!

Людмила Наконечна

Переглядів: 1