Про профорієнтаційну роботу
викладачів кафедри історії та культури України

12.05.2021 р.

Викладачі кафедри історії та культури України зустрілися з педагогічним колективом та старшокласниками Літинської середньої загальноосвітньої школи І ІІІ ступенів № 2. Зустріч відбулася в рамках профорієнтаційної роботи факультету історії, права і публічного управління Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Професор Юрій Степанчук розповів про історію вишу від заснування в 1912 році до сучасності. Закцентовано, що ВДПУ імені Михайла Коцюбинського є одним із найстарших закладів вищої освіти на Правобережжі, який упевнено посідає рейтингові місця серед педагогічних навчальних закладів України. Доцент Наталія Кузьмінець ознайомила випускників із системою навчання в університеті, назвала факультети, інститут та спеціальності, за якими можна отримати ґрунтовну педагогічну освіту та освіту в річищі непедагогічних напрямків. Значну увагу приділено характеристиці новітніх технологій організації навчально-виховного процесу та ознайомленню з інфраструктурою закладу. Доцент Олена Стадник поінформувала слухачів про особливості навчання, організацію наукової роботи й дозвілля на факультеті історії, права і публічного управління. Значну увагу приділено специфіці організації цьогорічної вступної кампанії.

Перегляд презентаційного відеофільму про університет уможливив наочне підтвердження висловленої інформації про особливості навчання й побуту студентів. Учасники розмови мали змогу побачити гарно облаштовану територію університету, пересвідчитися в його належній матеріально-технічній базі, довідатися про наявність спеціалізованих навчальних аудиторій та обладнаної сучасною комп’ютерною технікою професійної телестудії, радіостудії «Юнітон», віртуально завітати до комфортабельної бібліотеки тощо. Жвава дискусія виникла при обговоренні питань щодо оплати навчання, кількості бюджетних місць та умов проживання в студентському гуртожитку.

Зі свого боку, директор школи, випускниця історичного факультету ВДПУ імені Михайла Коцюбинського Тетяна Володимирівна Катріна розповіла про те, що у ввіреній їй школі наразі навчаються 620 учнів, із якими працюють 57 висококваліфікованих педагогів. Поінформувала про результати діяльності колективу школи, значні досягнення в реалізації освітніх завдань.

Велику подяку за допомогу в організації зустрічі висловлюємо керівництву школи та вчителям-предметникам – Олійник Тетяні Миколаївні та Гончар Іванні Юріївні. Приємно, що вони також є випускниками нашого університету.

Зустріч викликала чималий інтерес у старшокласників щодо подальшого навчання у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, тому сподіваємося на поповнення студентської родини нашого славного вишу.


Степанчук Ю. С. – професор кафедри історії та культури України