Місцезнаходження: вул. Острозького, 32, корпус № 3, 3 поверх, кімн. 321.
Телефон: міський - (0432) 61-67-21, вн. 2-88.
До складу Історичного факультету входять кафедри:
Структурні підрозділи:
Гуртки:
Ступінь вищої освіти «Бакалавр»
Галузь знань 01 Освіта/Педагогіка
Спеціальність 014 Середня освіта
Предметна спеціальність 014.03 Середня освіта (Історія)
Додаткові спеціалізації: • правознавство;
• українознавство та краєзнавчо-туристична робота.
Освітньо-професійні програми:
• Середня освіта. Історія. Правознавство.
• Середня освіта. Історія. Українознавство та краєзнавчо-туристична робота.
• Середня освіта. Історія.
Ступінь вищої освіти «Магістр»
Галузь знань 03 Гуманітарні науки
Спеціальність 032 Історія та археологія
Освітньо-професійна програма: Історія та археологія
Галузь знань 01 Освіта/Педагогіка
Спеціальність 014 Середня освіта
Предметна спеціальність 014.03 Середня освіта(Історія)
Додаткові спеціалізації: • правознавство;
• українознавство та краєзнавчо-туристична робота.
Освітньо-професійні програми:
• Середня освіта. Історія. Правознавство.
• Середня освіта. Історія. Українознавство та краєзнавчо-туристична робота.
На факультеті працює понад 30 штатних викладачів, з них 8 із вченими ступенями та званнями докторів наук, професорів.
Факультет акредитований за 4 рівнем і готує фахівців за ступенями вищої освіти бакалавр (термін навчання 4 роки) і магістр (1,4 роки). Діє очна і заочна аспірантура й докторантура з спеціальності: 032 Історія та архіологія.
Гордістю факультету є його випускники, які успішно працюють у загальноосвітніх школах, коледжах, вищих навчальних закладах, є керівниками освітніх установ, державними службовцями, співробітниками правоохоронних органів, працівниками екскурсійних бюро, займаються творчою й науковою роботою.
В факультеті домінує культ науки. Щорічно наші викладачі видають монографічні дослідження, навчально-методичні посібники й підручники. На факультеті здійснюється випуск періодичних наукових видань «Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Історія», який включено до переліку наукових фахових видань (Категорії Б), в яких можуть публікуватися результати дисиртаційних робіт історичних наук (НАК МОН України №409 від 17.03.2020) видання індексується в index Copernicus та Google Scholar, «Вісник історичного факультету історії, етнології і права». Студенти свої наукові дослідження публікують у збірнику наукових праць «Вісник студентського наукового товариства». На факультеті функціонують проблемна група з дослідження регіональної історії (історії Східного Поділля), «Insperation club» (ігрові технології у навчанні історії), навчально-наукова лабораторія з історії та етнології Східного Поділля.
Органи самоврядування координують студентську наукову роботу, здійснюють захист прав студентів та організовують їх дозвілля, соціально-побутове життя, художню самодіяльність.
Свої теоретичні знання студенти мають можливість закріпити під час педагогічної практики у загальноосвітній школі, правової – в органах МВС, прокуратури, суду, а також музейно-архівної і польової археологічної й навчально-наукової практик.
Всі хто мріють про професію історика на нашому факультеті отримають ґрунтовні знання і стануть висококваліфікованими фахівцями!