Переглядів: 33296

Кафедра історії України

Місцезнаходження: вул. Острозького, 32, корпус № 3, 3 поверх, кімн. 321.

Телефон: міський - (0432) 61-67-21, вн. 2-88.Гурток з історії України

Актуальним напрямком сучасної освіти є організація і проведення науково-дослідної роботи студентів. Важливо не стільки дати студентам додаткові знання, скільки навчити їх самостійно орієнтуватися у потоках інформації, ефективно її використовувати, знати проблеми своєї галузі та активно включатися у їх вирішення. Працювати саме у такому напрямі допомагає науковий гурток з історії України, адже метою його роботи є поглиблення знань з предмету, підвищення інтересу до власної історії, розвиток умінь студентів самостійно організовувати роботу, залучення їх до виконання наукових досліджень.

Під керівництвом доц. кафедри історії України Стадник О. О. гурток працює протягом дев`яти років. На засіданнях гуртка студенти мають можливість обговорювати цікаві історичні проблеми, друкують наукові статті у студентських збірниках, відвідують цікаві історичні місця. Оскільки заняття гуртка не регламентовані навчальною програмою, він відкриває необмежені можливості для дослідницької діяльності та розкриття творчого потенціалу студентів та їх індивідуальних особливостей. Крім того, гурток має добровільний характер, а значить, об`єднує однодумців, захоплених предметом.

За цей період старостами гуртка були Коваль О., Федоченко А., Шуляк Н., його найбільш активними членами – Пенішкевич О., Коломієць Т., Кравчук Т., Романюк А., Геркалюк К., Машевська А. та ін. Наразі гурток нараховує 16 студентів і складається з представників 1, 2, 3 курсів історичного факультету. Староста гуртка – студентка 4 курсу Кулик Катерина, замісник старости – студентка 4 курсу Кокоша Ганна. Засідання гуртка відбуваються 1 раз на місяць, кожного третього четверга поточного місяця.

Робота гуртка відбувається згідно плану. На засіданнях обговорюються наукові статті, написані гуртківцями до наукових конференцій та студентського Вісника гуртка, який видається щорічно; заслуховуються доповіді, присвячені діяльності визначних історичних особистостей та знаменним подіям в історії України; проводяться виїзні засідання та екскурсії; відбуваються круглі столи та зустрічі зі студентами інших факультетів та навчальних закладів; члени гуртка готують щорічні вікторини для студентів-істориків, дебатні турніри, історичні ігри та конкурси. Кожний з гуртківців працює над окремою науковою проблемою, її розробка також обговорюється на засіданнях. Члени гуртка мають свою групу в соцмережах, де активно обговорюють поточні, організаційні питання.

В умовах дистанційного навчання та карантинних обмежень робота гуртка не припинялася, хоча мала свої корективи. Засідання проводилися онлайн, наприклад, присвячені 35-річчю Чорнобильської катастрофи, 80-річчю початку радянсько-німецької війни, історична гра «Хто зверху».

Студенти гуртка з керівником у музеї-кав’ярні «Пан Заваркін і син»

Виїзне засідання гуртка на ставці Гітлера Вервольф

Так проходять засідання гуртка2022 - 2023 © ВДПУ