Адреса факультету: 21100, Вінниця, вул.Острозького,32, 1 корпус, 1 поверх, кім. № 142, тел. (0432) 61-66-40, вн.тел. 2-82

головна кафедри    викладачі

Доктор педагогічних наук, професор Куц Олександр Сергійович
Доктор педагогічних наук, професор
Куц Олександр Сергійович

Уже півстоліття кафедра «Олімпійського і професійного спорту» педагогічного університету спрямовує свої зусилля на забезпечення навчально-виховного процесу викладання дисциплін спортивно-педагогічного циклу («вступ до спеціальності», «теорія і методика викладання легкої атлетики», «теорія і методика викладання атлетизму», «теорія і методика викладання лижного спорту», «організація краєзнавчо-туристичної діяльності», «спортивно-педагогічне вдосконалення», «теорія і методика викладання плавання», «біомеханіка», «управління У сфері фізичного виховання», «теорія і методика обраного виду спорту», «олімпійський і професійний спорт»), які формують педагогічну майстерність, світогляд особистості, її загальнокультурну ерудицію, сприяють становленню активної громадської позиції майбутнього вчителя.

Історична довідка

Як самостійний структурний підрозділ кафедра існує з 1957 року. Першим її завідувачем був П.Г.Свіргуненко. В різні роки кафедру очолювали В.В.Коленко, С.О.Орещук, Ю.Г.Козловський, Є.П.Борисов, Д.С.Присяжнюк, Л.Г.Євсєєв.

В 1983 р кафедру було реорганізовано в дві кафедри – спорту і спортивних ігор, а у вересні 2004 році кафедра спорту отримала назву кафедри олімпійського і професійного спорту.

Протягом багатьох років на кафедрі працювали відомі спеціалісти, майстри спорту, заслужені тренери України: В.В.Галігузов, В.К.Герцог-Соболєв, О.О.Глушак, В.С.Гралюк, В.А.Грузевич, В.І.Грузицька, В.І.Гук, І.Я.Коваль, С.І.Козловська, Ю.І.Козловський, В.П.Лєсовой, С.П.Лисюк, К.О.Напольський, В.І.Павлов, І.П.Поляк, Л.П.Пронтишева, В.М.Прошин, В.Й.Радзіховський, В.І.Сидоренко, О.В.Скляров, А.С.Трофимчук, Н.А.Яблочнікова, А.Й. Сатайкін.

На сьогодні кафедру очолює доктор педагогічних наук, професор Куц О.С. На кафедрі працюють: к.п.н., доцент Присяжнюк Д.С., к.н. з фіз. вих. і спорту доцент Романенко В.В., к.п.н., доцент Данчук П.С.; кандидат біологічних наук, доцент Драчук С.П., кандидат педагогічних наук, доцент Дудорова Л.Ю., кандидат наук з фізичного виховання і спорту Тюх І.А., старший викладач, майстер спорту з легкої атлетики Дідик Т.М., старший викладач Богуславська Вікторія Юріївна, старший викладач Митурич В.М., викладач, майстер спорту з легкої атлетики Горшова І.В.

За час існування кафедри підготовлено велику кількість майстрів спорту СРСР і України, майстрів спорту міжнародного класу, Заслужених майстрів спорту, тисячі спортсменів масових розрядів, інструкторів і суддів.

Провідні спортсмени університету були переможцями і призерами Олімпійських ігор, Чемпіонатів світу, Європи і Всесвітніх студентських ігор Серед них срібний призер Олімпійських ігор Павло Хникін (плавання, Барселона 1992); бронзові призери Олімпійських ігор Ганна Балобанова та Олена Череватова (веслування на байдарках і каное, Афіни, 2004); чемпіони і призери Світу і Європи Г.Непитаєва, О.Петришина, В.Добротворський, С.Сергун, Н.Грицун. Кафедра по праву пишається великою групою видатних легкоатлетів, чемпіонів і призерів Світу і Європи: П.Анісім, М.Табак, М.Явтушенко, О.Загоруйко, І. Ковальчук, А.Недибалюк, М.Книш, О.Яковенко, А.Соколовський, а також Олімпійською чемпіонкою з багатоборства Наталією Добринською.

Викладачі кафедри олімпійського і професійного спорту
Викладачі кафедри олімпійського і професійного спорту, 2010 р.

Навчально-методична та науково-дослідна робота

Вдосконалення змісту навчальних дисциплін вимагає розробки нових і вдосконалення наявних навчальних робочих програм, а також методичного забезпечення навчального процесу. Так, за останні п'ять років викладачами кафедри було підготовлено велика кількість авторських програм. Цілеспрямовано працювали викладачі С.Р.Биканов, Т.М.Дідик, С.П.Драчук, Л.Ю.Дудорова, В.В.Романенко, Д.С.Присяжнюк. Загалом було видано понад 30 навчальних посібників, 18 методичних рекомендацій з різних аспектів підготовки фахівців у сфері фізичного виховання.

В умовах входження в Європейській простір вищої освіти особлива увага в системі навчання звертається на організацію самостійної та індивідуальної роботи студентів. Спектр форм та прийомів роботи визначається залежно від специфіки навчальної дисципліни: робота з джерелами літератури, підготовка рефератів, розв'язування педагогічних задач, виконання досліджень, підготовка доповідей, виступи на конференціях тощо.

Кафедра впевнено зміцнює кадровий потенціал: викладачі з науковими ступенями і званнями складають близько 70% штатного складу кафедри. За останні роки захистили кандидатські дисертації викладачі: Л.Ю.Дудорова, І.А.Тюх, І.В.Горшова. На сьогодні кафедра «Олімпійського та професійного спорту» є головним педагогічним, науково-методичним центром Вінницької області з легкої атлетики, плавання, спортивного орієнтування, силових видів спорту, веслування на байдарках і каное.

Одним із основних напрямків діяльності кафедри є підготовка студентів в групах підвищення спортивної майстерності з видів спорту. На кафедрі функціонують групи підвищення спортивної майстерності з легкої атлетики (тренери – В.М. Митурич, І.А. Тюх, Д.С. Присяжнюк); плавання (тренери - С.Р. Биканов, В.В. Романенко); силові види спорту (тренер Т.М. Дідик); поліатлон (тренери Л.Ю Дудорова, П.С. Данчук), а також веслування на байдарках і каное.

Якісна підготовка спеціалістів неможлива без занять студентів в групах підвищення спортивної майстерності, виступів на змаганнях різного рівня. В Олімпійських іграх 2000 року в Сіднеї та 2004 року в Афінах взяли участь студенти інституту фізичного виховання і спорту, майстри спорту міжнародного класу з легкої атлетики Андрій Соколовський, Наталія Добринська та майстер спорту Михайло Книш. Двічі на вищезгаданих Олімпійських іграх успішно виступали Заслужені майстри спорту України, веслувальниці на байдарках і каное Ганна Балабанова і Олена Череватова. До речі, Олімпіада 2004 року в Афінах «принесла» їм бронзові нагороди. А на Олімпіаді 2008р. Наталія Добринська виборола золоту нагороду з багатоборства в легкій атлетиці.

Сьогодні перед кафедрою відкриваються нові перспективи. Зусилля викладачів спрямовані на подальше підвищення рівня підготовки вчительських кадрів в умовах затвердження засад демократизації і гуманізації національної системи освіти. Наша мета чітко окреслена: сприяти вдосконаленню професійної підготовки сучасного вчителя, здатного виховувати здорове підростаюче покоління на основі загальнолюдських цінностей гуманізму, добра і краси.

переглядів:   7968
2020 © ВДПУ