Адреса кафедри: 21100, Вінниця, вул.Острозького,32, спорткомплекс, тел. (0432) 27-57-48

Костюкевич Віктор Митрофанович

Завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання та спорту вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинськогo.

Доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, заслужений тренер України


Засновник вінницького хокею на траві, Віктор Митрофанович Костюкевич понад 30 років успішно поєднує тренерську, викладацьку та наукову роботу. У колі досліджень — моделювання тренувального процесу спортсменів командних ігрових видів спорту.


З 2002 р. кафедру очолює кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Галайдюк М.А.
Віктор Митрофанович Костюкевич
Доктор наук з фізичного виховання і спорту. Професор.
Заслужений тренер України.

Народився 1 березня 1953 р. у с. Курушани Ток-макського району Запорізької області. Після закінчення Брацлавського сільськогосподарського технікуму трудовий шлях почав техніком-електриком У 1972— 1974 pp. служив в лавах Збройних сил СРСР у Групі Радянських військ в НДР. Потім працював електриком на Вінницькому заводі тракторних агрегатів. У 1979 р. закінчив із відзнакою факультет фізичного виховання Вінницького державного педагогічного інституту ім. М. Островського. Відтоді у цьому виші: заступник голови спортивного клубу, викладач, доцент, професор, завідувач кафедри спортивних ігор, завідувач кафедри спорту і спортивних ігор, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання та спорту.

Заочно навчався в аспірантурі Всесоюзного науково-дослідного інституту фізичної культури (Москва). У 1991 р. захистив кандидатську дисертацію. З 1993 р. — доцент, з 1998 — професор університету. Тоді ж присвоєно почесне звання «Заслужений тренер України».

З 1981 по 2009 pp. — головний тренер команди вищої ліги з хокею на траві «Динамо — ШВСМ — ВДПУ», з 1996 по 1998 pp. — головний тренер чоловічої національної збірної команди України, з 2003 по 2008 pp. — тренер жіночої національної збірної команди України з хокею на траві. Підготував понад 50 майстрів спорту СРСР і України. Він є лектором центру ліцензування тренерів Федерації футболу України.

У доробку Віктора Костюкевича — понад 300 науково-методичних праць. Серед них монографії «Управління тренувальним процесом футболістів у річному циклі підготовки», «Моделювання змагальної діяльності в хокеї на траві», «Моделювання тренувального процесу в хокеї на траві», навчальні посібники з грифом МОН України для студентів факультетів фізичного виховання педагогічних університетів «Футбол», «Організація і проведення змагань зі спортивних ігор», «Теорія і методика тренування спортсменів високої кваліфікації», навчальні посібники та книги «Теорія і методика викладання футболу», «Теорія і методика спортивної підготовки».


Видавництво ЛОГОС Україна


Видавництво ЛОГОС Україна опублікувало IV видання «Науковці України – еліта держави».

    Книга складається із чотирьох розділів:
  1. Міжнародна наукова співпраця.
  2. Наукові об’єкти, що становлять національне надбання України
  3. Наукові центри національної академії наук та Міністерства освіти України.
  4. Наукові установи України.
  5. Науковці України – еліта держави.

У цьому розділі представлені наукові здобутки науковців Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського: завідувача кафедри теорії і методики фізичного виховання та спорту, доктора наук з фізичного виховання і спорту, професора, заслуженого тренера України Костюкевича Віктора МитрофановичаВіктор Митрофанович є членом вченої ради Національного університету фізичного виховання і спорту, науково-методичної ради Федерації футболу України, головним редактором видання «Фізична культура, спорт і здоров’я нації», членом редколегії журналу «Наука в олімпійському спорті». Нагороджений Грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою МОН України, знаком «Відмінник освіти України», знаком «За заслуги перед футболом України».

Життєве кредо: «Намагайся бути сильним, щоб бути спроможним будь-кому прийти на допомогу».


Viktor М. KOSTIUKEVYCH

DSc (PE and Sport), Prof., Honoured Coach of Ukraine.

Chairman of the Department of Theory and Methodology of Physical Education and Sport Vinnytsia State Pedagogical University named after Mykhailo Kotsiubynsky.

Fields of research: modelling the training of team sport sportsmen.

переглядів:   4624
2020 © ВДПУ