НАУКОВА СПІВПРАЦЯ

Літня школа у США

У рамках договору, підписаного між керівництвами Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського та Південно-східного державного педагогічного університету штату Міссурі, починаючи з 2010 року студенти факультету іноземних мов проходять навчання у літній школі у США, де вони впродовж 1 місяця навчаються за програмою підготовки учителів у США.

Детальніше

Святкування Великодня за Океаном

Родина Пауеллів завжди відзначалася своєю гостинністю. Великдень 2018 року не став винятком. 8 квітня вісім українських студентів, що навчаються у Південно-Східному університеті за програмою «подвійний диплом» (четверо з яких вже успішно закінчили навчання у ВДПУ) було запрошено на святкову вечерю, щоб розділити радість Воскресіння Христового та поласувати українськими смаколиками, власноручно приготувані Професором Девідом Пауеллом.

Детальніше

Плідними є зв’язки кафедри з університетами, навчальними установами та організаціями США. Так, у 2010 р. була підписана угода про співпрацю між двома університетами – Вінницьким державним педагогічним університетом імені М. Коцюбинського та Південно-Східним Місcурійським університетом, за якою студенти факультету іноземних мов мають змогу відвідувати літню школу у американському університеті, а також отримувати подвійний диплом – ступеню магістра гуманітарних наук TESOL (викладання англійської мови для носіїв інших мов) та магістра філології / педагогічної освіти спеціальності «англійська мова та література».

Переваги участі в програмі «подвійний диплом»:

• при прийомі українських студентів до магістратури Південно-Східного університету зараховується диплом бакалавра, отриманий у ВДПУ;

• 15 кредитних годин магістерської програми ВДПУ автоматично зараховуються американською стороною, що скорочує кількість дисциплін, передбачених для вивчення навчальним планом;

• студенти щосеместру отримують стипендію 1000$ США;

• українські студенти, які демонструють високі успіхи в навчанні, в першому семестрі отримують роботу тьютора та грант, що покриває витрати на навчання;

• у другому семестрі кращі студенти з України можуть працювати помічниками викладачів.

Співпраця американських та українських колег набуває різноманітних форм. Четвертий рік поспіль функціонує спільний проект у форматі «змішаного навчання» (web-blended teaching) під назвою “Підготовка учителів в університетах США», започаткований доктором Д.Пауеллом та старшим викладачем С.А.Кузьміною, що є своєрідною платформою для постійного професійного обміну та міжнародної наукової співпраці. До читання лекцій он-лайн та проведення вебінарів долучаються професори д-р Д.Пауелл, д-р Устінова, д-р Ф.Локхарт, Д.Локхарт, д-р Л.Мюллер, д-р А.Соттер, д-р Р.Смит, Б.Хеплер (Південно-Східний Міссурійський університет), д-р Д.Трипсис (Университет Бредлі), д-р Т.Ітон (Баптистський університет Учіта, Арканзас). Кожна лекція супроводжується дискусією на форумі з американськими професорами. Студенти факультету іноземних мов також отримують гарну нагоду для міжкультурного спілкування з американськими студентами.

Бажаним гостем у м.Вінниці став д-р Д.Пауелл, який вже двічі приїздив до ВДПУ з читанням лекцій та для участі у Міжнародному конгресі зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології «Освіта дітей з особливими потребами: від інституалізації до інклюзії» (27 жовтня 2016р.).

Стало також доброю традицією проведення віртуальних засідань кіноклубу у закритій групі Фейсбуку, ініційованих д-ром Д.Пауеллом.

За додатковою інформацією про можливості навчання в США звертатись до Вінницького державного педагогічного університету, на кафедру англійської філологіі (корпус 3, 2 поверх, ауд.210)

kam.vdpu@gmail.com