ІСТОРІЯ ТА СЬОГОДЕННЯ

Педагогічний колектив факультету іноземних мов вже більше ніж півстоліття є унікальною Подільською кузнею вчительських кадрів високого гатунку. Випускники з вдячністю згадують імена доцентів Р.Й.Брискіна, Г.І. Виноградової, І.С.Хричикової, Л.В.Блажко, С.Г.Носик, П.А.Ящука, М.В.Борщевської, Л.В.Мурзіної, старших викладачів І.О.Нікітіної, С.В.Зверініна, Л.М.Пилявця, Р.І.Шутої, О.І.Колесник, М.О.Боборикіної, Г.П.Костюк, М.В.Трачук, В.Л.Русецької, Г.Русецького, С.О. Озоліної, які стали фундаторами факультету і яким вони завдячують як професійними навичками, так і високими загальнолюдськими цінностями.

Кращі традиції факультету було збережено та збагачено новим досвідом наступних поколінь викладачів, серед яких: доценти С.Д.Чугу, С.В.Гладьо, В.В.Кириленко, В.С.Подчасова, старші викладачі Л.П.Валендюк, Н.П.Шкробтак, С.М.Глазунов, Т.П.Швець, А.В.Штифурак, І.А.Большакова, О.А.Івахненко, І.П.Петренко

Сучасний колектив кафедри англійської філології має значний професійний та творчий потенціал і складається як з досвідчених викладачів – доцентів Т.І. Ямчинської, Т.А. Авксентьєвої, Т.М.Буренко, І.Є. Грачової, О.Л. Козачишиної, Т.В. Глазунової, А.В. Стрільчук, ст. викладачів О.О. Змієвської, С.А. Кузьміної, Л.Я.Терещенко, Л.М. Прадівлянної, Н.В.Малащук-Вишневської, асистента С.А.Медвєдєвої, так і тих, хто робить перші кроки на викладацькому шляху – асистентів М.М.Човганюк, О.С.Баліцької, О.А.Мисловської, Н.Ю. Прокопович, Д.О. Столярової. Кафедра також покладає надії на викладачів, що перебувають на навчанні в аспірантурі провідних ВНЗ України: В.С.Поляруш, М.М.Брик, Я.Ю.Лавренчука.

Про творчу і організаційну потужність колективу кафедри свідчить і той факт, що багато керівних постів на факультеті іноземних мов у різний час посідали викладачі кафедри – старший викладач С.В.Зверінін, доценти І.С.Хричикова, С.Д.Чугу працювали деканами, доценти Т.І.Ямчинська, С.Д.Чугу, старші викладачі І.О.Нікітіна, О.А.Івахненко – заступниками декана факультету. З 2003 року керівництво факультетом іноземних мов здійснює доцент кафедри Т.І Ямчинська, а навчальною роботою опікується старший викладач кафедри О.О.Змієвська.

Викладачі кафедри активно співпрацюють з Південно-східним державним університетом штату Міссурі, м.Кейп-Жірардо (США), Університетом Бредлі (США), Нагойським університетом зарубіжних досліджень (Японія), підтримують наукові зв’язки з Центром міжнародних обмінів у галузі освіти та науки Американської Ради з міжнародної освіти (США), IATEFL – міжнародною організацією вчителів англійської мови як іноземної (Британська Рада, м.Київ), Фулбрайтом (відділ зв’язків з громадськістю держдепартаменту США в Україні).

Здобутки викладачів кафедри гідно оцінені нагородами Міністерства науки і освіти України, грамотами Вінницької облдержадміністрації, управління освіти, ректорату університету. Високе звання «Відмінник освіти України» мають доценти кафедри Л.В.Блажко, І.С.Хричикова, Т.І.Ямчинська, С.Д.Чугу, старший викладач О.О.Змієвська. Неодноразово викладачі кафедри здобували право участі у престижних міжнародних програмах, що проводились під егідою Британської Ради, Американського Дому, Фонду «Відродження», Фонду «ЕразмусМундус», Посольством США в Україні. Фахівці кафедри – активні учасники міжнародних товариств TESOL Ukraine, USSE, American Studies.

При кафедрі працюють студентські наукові гуртки теорії та практики перекладу, літератури англомовних країн, методики навчання англійської мови. Студенти отримують навички самостійної науково-дослідницької роботи у ході виконання курсових та дипломних робіт, участі в олімпіадах та науково-практичних конференціях.

У значній мірі своїми досягненнями колектив кафедри завжди завдячував працівникам фонетичної лабораторії. Ми з теплотою згадуємо високий професіоналізм та відданість факультету завідувачів лабораторією М.Д.Юріха, Ю.А.Полубуткіна, А.В.Кошевця, а також А.Т.Загайкевича та В.П.Завірюхи, Д.М.Данілова. Не покладаючи рук працюють над технічним забезпеченням навчального процесу завідувач лабораторією С.І.Яковлєв та лаборанти І.І. Стаднік та К.В.Матієк.