Вінницький державний педагогічний університет

21100, Вінниця, вул.Острозького,32

Факультет іноземних мов

корп.№3, 2 поверх, тел.: 8-(0432) - 27-63-75


Спільний проект Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні
«Шкільний вчитель нового покоління»


За запрошенням Британської Ради в Україні Вінницький державний педагогічний університет є учасником проекту Міністерства освіти і науки та Британської Ради “Шкільний вчитель нового покоління”. Старший викладач кафедри англійської філології Змієвська О.О є членом робочої групи цього проекту

Метою проекту є модернізація змісту та форми підготовки майбутніх вчителів англійської мови через впровадження інноваційної програми з «Методики навчання іноземних мов»

Кроки проекту

Міністерство освіти і науки України і Британська Рада в Україні ініціювали проект «Шкільний учитель нового покоління». У рамках реалізації проекту його координатори і члени робочої групи 14 лютого 2014 року зустрілися із заступником міністра освіти і науки України Борисом Жебровським та головним спеціалістом Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНУ Оксаною Коваленко. Метою зустрічі було обговорення перспектив оновлення змісту та організації підготовки вчителів іноземних мов у вищих навчальних закладах України.

Наш університет на зустрічі представляла член робочої групи проекту – заступник декана факультету іноземних мов Змієвська О.О.

Надзвичайно цінним було обговорення нагальних проблем у галузі шкільного навчання іноземних мов, наприкінці якого Британська Рада та робоча група засвідчили свою готовність надалі працювати над розробленням проекту «Шкільний учитель нового покоління» та висловили сподівання, що така зацікавленість міністерства забезпечить успіх проекту і дасть українській молоді змогу володіти кількома іноземними мовами. Під час конструктивної розмови було проаналізовано результати допроектного дослідження, окреслено існуючі недоліки у системі підготовки вчителів англійської мови та можливі шляхи їх подолання. Було зазначено, що Міністерство планує найближчим часом визначити оптимальні шляхи реформування підготовки і перепідготовки вчителя іноземної мови української школи.На шляху до пілотування нової програми з методики навчання англійської мови

Спільний проект Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні «Шкільний учитель нового покоління» (керівник проекту – Вікторія Іваніщева, консультанти – Род Болайто, Велика Британія, та Олександр Шаленко, Україна) набирає нових обертів.

Згідно з наказом МОН України № 871 від 12.08.2015 року «Про проведення педагогічного експерименту щодо методичної підготовки майбутніх учителів англійської мови» пілотування інноваційної програми з методики навчання англійської мови озпочнеться з 1 вересня 2016 року в університетах-учасниках проекту.

Черговий семінар-зустріч членів робочої групи проекту відбувся у період з 27 листопада по 2 грудня 2015 року. Метою зустрічі була апробація навчальних матеріалів, розроблених до нової програми. Семінар проходив у формі тренінгів, спрямованих на підготовку викладачів-тренерів і подальше вдосконалення програмних документів. Конструктивні рекомендації консультантів, керівника проекту та авторського колективу програми будуть враховані під час підготовки і проведення Школи професійної майстерності для викладачів англійської мови з університетів, які беруть участь у педагогічному експерименті. Захід відбудеться з 16 по 22 січня 2016 року у м. Львів.Школи професійного розвитку викладачів англійської мови в рамках проекту
«Шкільний вчитель нового покоління»

Одним з основних напрямків роботи колективу інститут іноземних є співпраця з міжнародними організаціями, що підтримують розвиток мовної освіти в Україні.

У викладанні англійської мови інститут іноземних мов співпрацює із Британською Радою в Україні. Викладачі інституту проходять постійне навчання у різних освітніх програмах Британської Ради - у дистанційних курсах Британської Ради «Інноваційні технології навчання іноземних мов», «Навчання дітей з особливими освітніми потребами», «Від вчителя до викладача» та у різноманітних освітніх вебінарах. До дистанційних курсів Британської ради долучаються й студенти – для студентів магістратури обов’язковим є проходження он-лайн курсу «Крок до успіху» («Steps to Success»). Цей курс спрямований на методологічну підтримку викладачів-початківців: він допомагає втілити теорію на практиці, розвинути знання та навички викладання.

За запрошенням Британської Ради в Україні Вінницький державний педагогічний університет є учасником проекту Міністерства освіти і науки та Британської Ради «Шкільний вчитель нового покоління». В рамках цього проекту викладачі інституту доцент Глазунова Т.В., доцент Авксентьєва Т.А., доцент Лісниченко А.П., викладачі Змієвська О.О., Лавренчук Я.Ю., Петренко І.П., Поляруш В.С., Цибуля М.П. проводять майстри-класи для викладачів вищих педагогічних навчальних закладів України. Метою таких майстер-класів є удосконалення професійних та особистісних умінь викладачів іноземних мов. За підтримки Британської Ради викладач Змієвська О.О. у квітні 2014 року проходила стажування в Інституті Викладання Мов (м. Норіч, Велика Британія) та в Узбецькому державному університеті світових мов (м. Ташкент, Республіка Узбекістан).

Ще одним важливим кроком до вдосконалення професійного рівня викладацького складу інституту іноземних мов є участь у Зимовій (січень 2015, м. Київ) та Літній (липень 2015, п.Драгобрат) школах фахової майстерності для викладачів англійської, які проводять провідні фахівці Британської Ради та Міжнародної Асоціації викладачів англійської мови.

Завдяки тісній співпраці з Британською Радою викладачі та студенти інституту іноземних мов користуються веб-ресурсами Британської Ради та веб-бібліотекою Інституту Викладання Мов (Велика Британія).

В проектах співпраці інституту іноземних мов з Британською Радою є участь у проекті «English for Specific Purposes» («Англійська мова професійного спрямування»), що уможливить підвищення рівня навчання та викладання англійської мов на непрофільних спеціальностях Вінницького державного педагогічного університету.

Важливим кроком до вдосконалення професійного рівня викладацького складу інституту іноземних мов є участь у Зимовій (січень 2015, м. Київ) та Літній (липень 2015, п.Драгобрат) школах фахової майстерності для викладачів англійської, які проводять провідні фахівці Британської Ради та Міжнародної Асоціації викладачів англійської мови.

Зимова школа (27 січня- 1 лютого 2015 м. Київ)

Викладачі Вінницького державного педагогічного університету відвідали школу-семінар професійної майстерності “Шкільний вчитель нового покоління” де вони навчалися викладати англійську мову в Україні відповідно вимогам часу.
Навчання проходило у Києві. Вінницю на ньому представляли викладачі кафедри англійської філології Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського.

Викладачам розповідали про сучасний стан підготовки майбутнього вчителя іноземних мов в Україні та визначення його відповідності вимогам часу, допомагали розробити необхідні документи і матеріали з щоб удосконалити методичну підготовку вчителів іноземних мов.Наказ МОН

Перелік вищих навчальних закладів – учасників експерименту

Програма експерименту11720


На головну університету