Вул. Острозького, 32, м. Вінниця, Україна, 21001 корпус № 2, кімната 524

Телефон: (0432)27-93-92   E-mail: kafedravhp2017@ukr.net

Профорієнтаційна робота 2019-2020 рік


Святкування Дня міста та Дня Європи вже стало доброю традицією кафедри, де студенти та викладачі не тільки популяризують мистецтво, але і заохочують молодь навчатися у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського.

29 вересня вокальний дует «Vis-a-vis» разом з викладачем Вінницького коледжу культури і мистецтв імені М. Леонтовича, Катериною Стельмащук та концертмейстером Ю.О. Лопатюком презентували для молоді у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва концерт вокальної музики.

5 листопада 2019 року відбулася визначна мистецька подія. Вперше за 40 років була здійснена постановка опери М.Вериківського «Наймичка» у залі філармонії. Опера набула широкого загалу серед школярів-старшокласників та студентів спеціальних музичних закладів. З профорієнтаційною метою солісти-викладачі вручали рекламні буклети спеціальності та запрошували на навчання.

18-го листопада 2019 року зразковий хор старших класів «Весна» (художній керівник Дубецька Т.В., концертмейстер – Рахімова О.Є.) брали участь у роботі науково-практичного семінару «Становлення творчої особистості в контексті наступності мистецької освіти», який відбувся у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського в рамках науково-освітнього проекту «Мистецька освіта: реалії та перспективи», організованого кафедрою вокально-хорової підготовки, теорії та методики музичної освіти. Це була творча зустріч двох хорових колективів - народної жіночої капели і дитячого хору. Художній керівник -доц. Кравцова Н.Є. і хормейстер ст. викл. Кушнір К.В. розповіли учням про специфіку професії вчителя музичного мистецтва, поділилися тонкощами роботи з хоровим колективом, а студенти продемонстрували практичні диригентські вміння і навички, а також виконали для дітей ряд хорових творів.

У грудні 2019 року студенти 4-МХК курсу на чолі з проф. Швець І.Б. призентували спеціалізацію «Організація музично-виховних шкільних заходів» у форматі проведення театралізованої казки на сучасний лад у закладі середньої освіти №29 м. Вінниці та у загальноосвітній школі I-III ступенів №1 міста Калинівки.

27 січня вокальний дует «Vis-a-vis» та концертмейстр Ю.О. Лопатюк у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва провели 2 концерти «Вечір романсу».

У січні 2020 року викладачі кафедри (Белінська Т.В., Білозерська Г.О.) розробили дизайн буклету реклами спеціальностей для профорієнтаціної.

10 лютого 2020 року доц. Кравцова Н.Є. провела проф.роботу з учнями старших класів у 17-й Вінницькій фізико-математичній гімназії.

12 лютого 2020 року провідний концертмейстер Кравченко І.М. з профорієнтаційною метою відвідала студентів Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу.

13 лютого 2020 року викладач Сізова Н.С. провела профорієнтаційну роботу та практичне заняття з учителями музичних шкіл Вінницької області у Вінницькому обласному навчально-методичному центрі галузі культури, мистецтв та туризму.

У квітні місяці викладачі кафедри: професор Ірина Швець та Ольга Плакидюк зі своїми студентами-вокалістами з профорієнтаційною метою зустрілись із колегами Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. Студенти Гораш Ю., Наглій О., Коваль В., Грицюк К. та Грицюк І. презентували сучасні напрямки естрадного виконавства та запрошували випускників педагогічного коледжу продовжити освіту у нашому університеті.

У квітні місяці 2019 року, викладачі та студенти кафедри взяли участь у роботі Міжнародного фестивалю для дітей та молоді з особливими потребами «Золотий птах». Професор кафедри Ірина Швець очолила міжнародний склад журі, а також провела майстер-клас з учасниками конкурсу. Студенти надали допомогу у якості волонтерів та звукорежисерів. Уже другий рік поспіль, ми допомагаємо конкурсантам підготуватися до виступів, налаштовуємо їх на перемогу і запрошуємо молодь з особливими потребами до педагогічного університету.

У жовтні 2019 року відбулася імпреза "Поетичний Чайник, чи акустика рим..."! За участю гуртів «Vis-a-vis» та " De - Lovely«: Кушнір Катерина та Світлана Ковтун-Басовська дебютвали зі своїми ученицями. Студенти та викладачі кафедри продемонстрували творчі таланти та провели агітаційну бесіду.

Під час дистанційного навчання протягом другого навчального семестру та вступної кампанії з метою профорієнтаційної роботи Слободиська О.А. спільно з завідувачем кафедри Людмилою Павлівною Василевською-Скупою створили online-проект - спілкування з викладачами кафедри, випускниками, які щиро розповідали про переваги навчання, власних досягненнях завдяки навчанню в педуніверситеті. Глядачами цих ефірів, які є у вільному доступі в мережі FACEBOOK, стали близько чотирьох тисяч користувачів.

Мистецький проект, що сколихнув музичний простір України та вийшов за її межі - Віртуальний хор в Україні - це пошук нових форм взаємодії з метою підтримки та розвитку хорового мистецтва в Україні, залучення широкої громадськості та творчої інтелігенції, об’єднання українців з різних куточків світу та налагодження творчих відносин. Спільно з командою організаторів, здебільшого наших випускників, Слободиська О.А. 11 травня 2020 року презентувала першу відеороботу, де заспівали разом 111 українців з 5 країн світу. Зафіксовано Національний рекорд як першого та найбільшого віртуального хору - про що свідчить запис у реєстрі Книги рекордів України та підтверджено дипломом на ім‘я ВДПУ ім. М. Коцюбинського в особі ректора - Наталії Лазаренко.

Прем’єра другого хору відбулася 23 серпня, напередодні Дня незалежності України, налічує більше двохсот виконавців.

Солістами стали молоді відомі українські артисти, фіналісти та переможці різних сезонів телевізійного талант-шоу Голос країни, серед яких також наші талановиті випускники Олександр Онофрійчук та Володимир Холкін.

Серед хористів також багато випускників та викладачів ВДПУ імені М. Коцюбинського.