Викладачі
БЛАЖКО ОЛЕГ АНАТОЛІЙОВИЧ
Посада: професор кафедри хімії та методики навчання хімії, перший проректор з науково-педагогічної роботи.
Науковий ступінь: доктор педагогічних наук
Вчене звання: професор
Сертифікати
Стажування
E-mail: Oleh.Blazhko@vspu.edu.ua
Освіта: У 2002 році закінчив Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, отримав вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Хімія» та здобув кваліфікацію вчителя хімії та біології.
Науково-педагогічна діяльність: Трудову діяльність розпочав 20 жовтня 2000 року на посаді вчителя хімії ЗОШ І-ІІІ ступенів № 19 м. Вінниці, а з лютого 2001 р. вчителя хімії ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 м. Вінниці.
З 1 листопада 2003 року по 11 травня 2006 року навчався в аспірантурі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. У травні 2006 року захистив кандидатську дисертацію на тему “Організація пізнавальної діяльності учнів основної школи з початковим рівнем досягнень у навчанні хімії” зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (хімія).
На кафедрі хімії та методики навчання хімії працює з 2003 р. на посаді асистента (за сумісництвом), з 2006 р. – старшого викладача, з 2008 р. – доцента, з 2010 р. – завідувача кафедри, з 2021 р. – професора кафедри.
У квітні 2011 року рішенням Атестаційної колегії МОН України присвоєно вчене звання доцента кафедри хімії.
14 лютого 2019 року у спеціалізованій вченій раді Д 26.452.05 в Інституті педагогіки НАПН України захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (хімія) на тему «Теоретичні і методичні засади підготовки майбутніх учителів до профільного навчання хімії учнів загальноосвітніх навчальних закладів».
У грудні 2023 року рішенням Атестаційної колегії МОН України присвоєно вчене звання професора кафедри хімії та методики навчання хімії.
Науковий доробок: Автор понад 130 наукових праць, з них 1 монографія, 10 навчальних та навчально-методичних посібників (три з грифом МОН України), понад 45 статей у фахових виданнях України та закордонних виданнях, а також 60 статей та тез доповідей у збірниках матеріалів конференцій, 14 методичних розробок.
Викладає дисципліни: методика навчання хімії; методика навчання хімії у профільній школі; основи педагогічної майстерності; сучасні засоби навчання хімії; наукові школи у галузі теорії та методики навчання хімії.
Детальніше
БЕЗНОСЮК НАТАЛІЯ САФРОНІВНА
Посада: в.о. завідувача кафедри хімії та методики навчання хімії, старший викладач кафедри хімії та методики навчання хімії
Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук
Сертифікати
Стажування
E-mail: Nataliia.Beznosiuk@vspu.edu.ua
Освіта: У 2002 році закінчила Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, отримала вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Хімія» та здобула кваліфікацію вчителя хімії та біології.
Науково-педагогічна діяльність: Трудову діяльність розпочала у вересні 2002 року на посаді старшого лаборанта кафедри хімії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
З 1 листопада 2005 року по 2008 року навчалася в аспірантурі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
З листопада 2008 року і до 2021 року працювала асистентом на кафедрі хімії та методики навчання хімії, а з 2021 року - на посаді старшого викладача.
У вересні 2021 року відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (хімія) на тему «Методика професійно орієнтованого навчання хімії майбутніх учителів трудового навчання та технологій».
Науковий доробок: Автор понад 50 наукових праць, з них 2 навчально-методичні посібники, понад 20 статей у фахових виданнях України та закордонних виданнях, а також 40 статей та тез доповідей у збірниках матеріалів конференцій, 8 методичних розробок.
Викладає дисципліни: органічна хімія, методика організації позакласної роботи з хімії; методика розв’язування задач з хімії; актуальні питання шкільної хімічної освіти.
Детальніше
ПЕТРУК ГАЛИНА ДМИТРІВНА
Посада: доцент кафедри хімії та методики навчання хімії
Науковий ступінь: кандидат технічних наук
Вчене звання: доцент
E-mail: Halyna.Petruk@vspu.edu.ua
Освіта: У 1983 році закінчила Івановський хіміко-технологічний інститут, отримала вищу освіту за спеціальністю «Хімічна технологія електровакуумних матеріалів» та здобула кваліфікацію інженер-хімік-технолог.
Науково-педагогічна діяльність: Трудову діяльність розпочала в 1983 р. на посаді інженера-технолога на ВО «Жовтень» м. Вінниці. З жовтня 1994 р. почала працювати кафедрі природничих наук Вінницького державного педагогічного інституту.
У січні 2002 року в НТУУ КПІ у спеціалізованій вченій раді Д.26.002.13 захистила кандидатську дисертацію на тему “Теоретичні та технологічні основи процесу відновлення фосфоритів природним газом в присутності натрію сульфату” зі спеціальності 05.17.01 – технологія неорганічних речовин. 17 лютого 2005 року рішенням Атестаційної колегії МОН України присвоєно вчене звання доцента кафедри хімії.
У Вінницькому держаному педагогічному інституті працювала завідувачем лабораторією хімії кафедри природничих наук, з 1997 р. на посаді асистента, з 1998 р. – старшого викладача, з 2004 р. – доцента кафедри хімії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
Науковий доробок: Авторка понад 62 наукових праць, з них 3 монографії, 3 патенти України на винаходи, понад 30 статей у фахових виданнях України та закордонних виданнях, а також статті та тези доповідей у збірниках матеріалів конференцій, 5 методичних розробок та ін.
Викладає дисципліни: загальна хімічна технологія, загальна хімія, фізико-хімічні методи досліджень, історія хімії та хімічної освіти.
Детальніше
Освіта: У 1991 році закінчила хімічний факультет Ленінградського державного університету, отримала вищу освіту за спеціальністю «хімія» та здобула кваліфікацію хіміка.
Науково-педагогічна діяльність:
Трудову діяльність розпочала в серпні 1991 року на посаді хіміка лабораторії зоотехнічної оцінки кормів Українського науково-дослідног інституту кормів.
З 1995 року по 1996 року працювала старшим лаборантом кафедри природничих дисциплін Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. З 1996 року по 1999 року навчалася в аспірантурі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. З 1999 р. працювала на посаді асистента кафедри природничих дисциплін ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, з 2000 р.– старшого викладача кафедри хімії цього ж університету, а з 2010 р. – доцента кафедри хімії.
У квітні 2009 року захистила кандидатську дисертацію на тему “Екстракційна переробка фосфатної сировини гідросульфатами лужних металів”, зі спеціальності 05.17.01 – технологія неорганічних речовин. У березні 2012 року рішенням Атестаційної колегії МОН України присвоєно вчене звання доцента кафедри хімії.
Науковий доробок: Автор понад 120 наукових праць, з них 7 патентів України на корисну модель, 7 монографій, понад 40 статей у фахових виданнях України та закордонних виданнях, а також 60 статей та тез доповідей у збірниках матеріалів всеукраїнських та міжнародних конференцій, 10 методичних розробок.
Викладає дисципліни: фізична хімія; колоїдна хімія; електрохімія; основи агрохімії, основи хімічної метрології та стандартизації; хімія поверхневих явищ.
Детальніше
ДАБІЖУК ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА
Посада: доцент кафедри хімії та методики навчання хімії
Науковий ступінь: кандидат біологічних наук
Вчене звання: доцент
Сертифікати
E-mail: tetiana.dabizhuk@vspu.edu.ua
Освіта: У 1984 році закінчила з відзнакою Вінницький державний педагогічний інститут імені Миколи Островського, отримала вищу освіту за спеціальністю «Географія і біологія» та здобула кваліфікацію вчителя географії та біології.
Науково-педагогічна діяльність: Трудову діяльність розпочала 1 жовтня 1975 року на посаді санітарки Кельменецької районної лікарні. До вступу до вищого навчального закладу працювала лаборантом в міжколгоспній біолабораторії та в Кельменецькій середній школі, штамповщицею на заводі «Маяк», економістом відділу перепису населення Вінницького обласного статуправління. З 10 травня 1984 року працювала лаборантом кафедри природничих наук педінституту.
З 1 листопада 1986 року по 30 травня 1988 року навчалася в аспірантурі Інституту фізіології рослин і генетики НАН України. У травні 1999 року захистила кандидатську дисертацію на тему “Дія етиленпродуцентів на ріст, асиміляційний апарат, морозостійкість та продуктивність малини” зі спеціальності 03.00.12 – фізіологія рослин.
На кафедрі хімії та методики навчання хімії працює з 2000 р. на посаді старшого викладача, з 2004 р. – доцента та заступника декана природничо-географічного факультету з виховної роботи.
У травні 2009 року рішенням Атестаційної колегії МОН України присвоєно вчене звання доцента кафедри хімії.
Науковий доробок: Автор понад 60 наукових праць, з них 1 навчально-методичний посібник з грифом МОН України, 13 навчальних та навчально-методичних посібників, понад 50 статей у фахових виданнях України та закордонних виданнях, а також 20 статей та тез доповідей у збірниках матеріалів конференцій, 12 методичних розробок.
Викладає дисципліни: загальна екологія; історія хімії; біологічна хімія; біоорганічна хімія; біогеохімія, токсикологічна хімія; хроматографічні методи аналізу; розділення і концентрування речовин в аналізі; хімія біологічно активних речовин; технології захисту довкілля; хімічні та екологічні аспекти сучасних технологій, косметична хімія.
Детальніше
Освіта: У 2007 році закінчила Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, отримала вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Хімія» та здобула кваліфікацію викладача хімії, вчителя біології та основ екології.
Науково-педагогічна діяльність: Трудову діяльність розпочала 1 вересня 2007 року на посаді викладача хімії ДНЗ «Вище професійне училище № 7 м. Вінниці».
З 1 листопада 2010 року по 31 жовтня 2013 року навчалася в аспірантурі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. У 2015 році захистила кандидатську дисертацію на тему “Методика професійно орієнтованого навчання хімії учнів професійно-технічних навчальних закладів кулінарного профілю” зі спеціальності 13.00.02 - теорія та методика навчання (хімія).
У червні 2021 року рішенням Атестаційної колегії МОН України присвоєно вчене звання доцента кафедри хімії та методики навчання хімії.
На кафедрі хімії та методики навчання хімії працює з 2013 р. на посаді асистента, з 2016 р. – старшого викладача, з 2019 р. – доцента кафедри.
Науковий доробок: Авторка понад 60 наукових праць, з них 1 монографія, 6 навчальних та навчально-методичних посібників (чотири з грифом МОН України), понад 15 статей у фахових виданнях України та закордонних виданнях, а також 30 статей та тез доповідей у збірниках матеріалів конференцій, 5 методичних розробок.
Викладає дисципліни: техніка хімічного експерименту; неорганічна хімія; харчова хімія; демонстраційний експеримент з хімії в школі; методика навчання хімії.
Детальніше
Освіта: У 1989 році закінчила хімічний факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка, отримала вищу освіту за спеціальністю «хімія – хімія мономерів і полімерів» та здобула кваліфікацію хімік, викладач.
Науково-педагогічна діяльність: Трудову діяльність розпочала в березні 1989 року на посаді старшого техніка, а з серпня 1989 року на посаді стажера-дослідника відділу спектроскопії Інституту хімії високомолекулярних сполук АН УРСР. З вересня 1992 року по вересень 2002 року працювала вчителем хімії Вінницької середньої школи № 5.
На кафедрі хімії та методики навчання хімії працює з 2002 року на посаді старшого викладача, з 2022 року на посаді доцента.
З 2006 року по 2010 рік навчалась в аспірантурі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
В 2021 році захистила дисертацію за спеціальністю 05.17.21 – Технологія водоочищення на тему «Комплексне сорбційне очищення промислових стічних вод від сульфід- та купрум(ІІ)-іонів» у спеціалізованій вченій раді Д 26.002.13 при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та здобула науковий ступінь кандидата технічних наук на підставі рішення Атестаційної колегії МОН України.
В 2021 році пройшла міжнародне стажування «Фандрейзинг та основи проєктної діяльності в закладах освіти: досвід європейських країн ( Krakow, Poland).
В 2023 році рішенням вченої ради Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського присвоєно вчене звання доцента кафедри хімії та методики навчання хімії.
Науковий доробок: Автор понад 100 наукових праць, з них 6 патентів України на корисну модель, 30 статей у фахових виданнях України та закордонних виданнях, понад 60 статей та тез доповідей у збірниках матеріалів всеукраїнських та міжнародних конференцій, а також навчально-методичні посібники «Фармацевтична хімія», «Аналітична хімія», довідник «Хімія елементів», 6 методичних розробок.
Викладає дисципліни: аналітична хімія, хімія полімерів, фармацевтична хімія, основи наукових досліджень в хімії та професійна етика, хімічний контроль лікарських препаратів, фізико-хімічні методи аналізу, проблеми та досягнення сучасної хімії, хімія високомолекулярних сполук.
Детальніше
Освіта: У 2002 році закінчив Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, отримав вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Хімія» та здобув кваліфікацію вчителя хімії та біології.
Науково-педагогічна діяльність: З 1 листопада 2002 року по вересень 2005 року навчався в аспірантурі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. 15 листопада 2017 року у спеціалізованій вченій Д 26.002.13 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.17.01 – технологія неорганічних речовин на тему «Теоретичні та технологічні основи переробки фосфатних руд природним газом із сумішами хлоралканів».
На кафедрі хімії та методики навчання хімії працює з 2005 р. на посаді асистента, з 2017 р. – старшого викладача, з 2020 р. –доцента кафедри.
Науковий доробок: Автор 46 наукових праць, з них: 2 навчально-методичних посібники, 17 статей у фахових виданнях України та закордонних виданнях, а також 14 статей та тез доповідей у збірниках матеріалів конференцій, 13 патентів України.
Викладає дисципліни: загальна хімія; неорганічна хімія, будова речовини, координаційна хімія, кристалохімія, хімія перехідних елементів.
Детальніше
Лаборанти
КОВАЛЬЧУК МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ
Посада: завідувач лабораторій кафедри хімії та методики навчання хімії
Освіта: У 1978 році закінчив хіміко-технологічний факультет Національного університету «Львівська політехніка» та отримав вищу освіту за спеціальністю інженер хімік-технолог.
Професійна діяльність: на кафедрі хімії та методики навчання хімії працює з 2000 року; відповідальний за функціонування лабораторії органічної хімії та неорганічного і органічного синтезу (ауд. 811).
Забезпечує дисципліни: неорганічний і органічний синтез, сучасні методи аналізу та ідентифікації органічних сполук, проблеми та досягнення сучасної хімії.
СЕЛЕЗНЬОВА ВІКТОРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
Посада: старший лаборант кафедри хімії та методики навчання хімії
Професійна діяльність: на кафедрі хімії та методики навчання хімії працює з 2024 року; відповідальна за функціонування лабораторії органічної хімії (ауд. 811). Виконує обов’язки секретаря кафедри.
Забезпечує дисципліни: органічна хімія, біоорганічна хімія, методика розв’язування задач з хімії.
ЖУКІВСЬКА ТЕТЯНА ЯРОСЛАВІВНА
Посада: старший лаборант кафедри хімії та методики навчання хімії
Професійна діяльність: на кафедрі хімії та методики навчання хімії працює з 2024 року; відповідальна за функціонування лабораторій загальної та неорганічної хімії (ауд. 801) та фізичної та колоїдної хімії (ауд. 808).
Забезпечує дисципліни: неорганічна хімія, загальна хімія, фізична хімія, колоїдна хімія.
ВІНЯРСЬКА МАРІЯ АНАТОЛІЇВНА
Посада: старший лаборант кафедри хімії та методики навчання хімії
Професійна діяльність: на кафедрі хімії та методики навчання хімії працює з 2024 року; відповідальна за функціонування лабораторії методики навчання хімії (ауд. 802).
Забезпечує дисципліни: неорганічна хімія, техніка хімічного експерименту, методика навчання хімії, харчова хімія.
ВАРВАРЮК ПАВЛО ОЛЕГОВИЧ
Посада: старший лаборант кафедри хімії та методики навчання хімії
Професійна діяльність: на кафедрі хімії та методики навчання хімії працює з 2024 року; відповідальна за функціонування лабораторії аналітичної хімії (ауд. 817).
Забезпечує дисципліни: аналітична хімія, хімія високомолекулярних сполук, хімія полімерів, фізико-хімічні методи аналізу, фармацевтична хімія, хімічний контроль лікарських препаратів.