Місцезнаходження дирекції: вул. Острозького, 32, корпус № 1, поверх 3, кімн. № 313.

Телефон: міський - (0432) 27-55-89, вн. 2-67.


СТУДЕНТСЬКЕ ЖИТТЯ

Життя студентів факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха цікаве та насичене різноманітними науково-методичними та культурно-просвітницькими заходами, які дають можливість молодим людям реалізувати свої здібності.

Професорсько-викладацький колектив факультету активно залучає студентів до науково-дослідницької роботи. При кожній кафедрі щороку функціонують по кілька проблемних груп та наукових гуртків. Форми проведення засідань студентських наукових об'єднань різноманітні: підготовка, заслуховування й обговорення доповідей, перегляд відеоуроків, аналіз новинок лінгвістичної, педагогічної, художньої та методичної літератури, розв'язання та складання педагогічних, методичних, мово- та літературознавчих завдань, інсценування творів художньої літератури, підготовка й проведення літературних і лінгвістичних свят, наукових конференцій, випуск тематичних стінгазет.

Наукові дослідження студенти мають можливість опублікувати у факультетському збірнику статей «Філологічні студії» та чотирьох кафедральних збірниках – «Лінгвістичні читання», «Літературознавчі студії», «Методичний пошук учителя-словесника» та «Журналістика й мистецтво слова».

Результатом напруженої навчальної та науково-пошукової роботи стають перемоги, які упродовж кількох років поспіль студенти факультету здобувають на Всеукраїнських предметних олімпіадах та у Всеукраїнському конкурсі студентських науково-дослідних робіт.

Систематичне проведення різноманітних творчих конкурсів, мистецьких акцій, виважене їхнє проведення є дієвим стимулом для виявлення та розвитку талантів. Щороку рада студентського самоврядування факультету зустрічає першокурсників святковим концертом та організовує посвяту у студенти. Пізніше талановита молодь демонструє свої здібності у конкурсі першокурсників «Агов, таланти!». Студенти також проявляють себе у таких святкових дійствах, вечорах, конкурсах, як «Подільська осінь», «Козацькі розваги», «Красуня факультету», «Голос університету», «Фестиваль експериментального студентського театру».

Традиційним в інституті стало проведення заходів, присвячених Дню працівника освіти, Дню української писемності та мови, Дню студента, Дню рідної мови, зустрічей з випускниками інституту «Подільська весна», конкурсів-оглядів художньої самодіяльності, зустрічей з письменниками та поетами-земляками, виставок творчих робіт студентів з прикладного та образотворчого мистецтва, літературних вечорів, присвячених творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки. Василя Стуса, Михайла Коцюбинського.



Молодь, наділена даром художнього слова, знаходить однодумців у літературній студії «Вітрила», що діє на факультеті філології й журналістики імені Михайла Стельмаха. Літстудійці опановують секрети поетичної майстерності, читають та обговорюють свої твори, готують їх до публікації в університетській газеті «Педагог», онлайн-газеті «Студентська територія» та інших виданнях. Літературно-мистецька студія «Вітрила» має 60-літню історію. Необхідним складником життя студії є участь у літературно-мистецькому житті міста Вінниці та Вінницької області, систематичні виступи-зустрічі у шкільних та студентських колективах, зустрічі із творчою молоддю міста і членами Спілки письменників України, обговорення театральних, газетних, журнальних дебютів та перших книг молодих авторів шляхом диспутів та читацьких конференцій.

Окрім літературної студії, на кафедрі української літератури працюють

Вінницька міська організація «Союз українок», яка щороку організовує Свято Калити (грудень) і Свято української писанки (квітень). Також функціонує студентське жіноче товариство імені Олени Теліги, яке проводить щорічний конкурс читців поезій української поетеси. Активну участь у факультетських та університетських заходах беруть учасники драматичної студії «Орфей».

Випробувати свій журналістський талант на практиці студенти інституту мають можливість в межах творчого об’єднання «Репортер», яке функціонує на кафедрі журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю. Популярною серед студентів та викладачів навчального закладу є газета «Педагог», яку редагують майбутні мас-медійники.

Спробувати себе у ролі радіожурналіста можна на радіостудії «Юнітон». Щодня по коридорах університету лунають знайомі голоси ведучих, приємна музика та підбірка цікавих радіопередач, котрі створюють самі студенти.

Належна увага приділяється і молодим фотографам. Учасники фотогуртка «Світ у фотооб’єктиві» організовують постійні тематичні виставки світлин. Окрім того, студенти відвідують фотогалереї в міських мистецьких салонах, виставкові зали Вінницького художнього музею.

Для усіх шанувальників вітчизняного кінематографу гостинно відкриває двері «Клуб українського кіно», де на широкому екрані демонструються художні та документальні стрічки, передбачені навчальною програмою.

Важливу роль у розвитку художньої самодіяльності відіграє танцювальний колективи факультету «Butterfly», хор «Mezzo forte», які беруть участь в усіх факультетських та університетських заходах. Також функціонують команди клубу «Що? Де? Коли?» та КВН.

Важливим складником естетичного й патріотичного виховання є подорожі до визначних історичних місць Подільського краю (Кам’янець-Подільського, Меджибожа, Буші), національних святинь (Почаївської лаври, Браїлівського жіночого монастиря, Лядівського чоловічого монастиря), культурних центрів Києва, Львова, Тернополя, Умані тощо. Уже стали традицією культпоходи до обласного академічного муздрамтеатру ім. М. Садовського на прем’єрні покази вистав та перегляд найкращих драматичних постановок.

Українська мова – це стильно! Пізнай її сповна.
Порить у світ літературної творчості.
Журналістика – це актуально. Стань відомим мас-медійником.
Перед тобою гостинно відчиняє двері факультет філології й
журналістики імені Михайла Стельмаха.
БУДЬ У ТРЕНДІ! ПРИЄДНУЙСЯ ДО НАС!


ВДПУ © 2021, Факультет філології й журналістики імені Михайла Стельмаха