ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ!

Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 03.05.2022 № 22-03/11144-22 «Про особливості організації кампанії декларування 2022 року в умовах воєнного стану» інформуємо.

03.03.2022 Верховна Рада України прийняла Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни (далі – Закон № 2115-ІХ), яким відтермінувала строк подання фізичними особами документів, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, на строк до трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов’язку подати документи.

Ураховуючи положення Закону № 2115-ІХ, Національне агентство підготувало роз’яснення від 07.03.2022 № 4 (далі – Роз’яснення) щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок).

Пропонуємо суб’єктам декларування ознайомитись з роз’ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.02.2022 № 2 та від 07.03.2022 № 4, які розміщені на офіційному вебсайті Національного агентства.

Водночас Національне агентство надає суб’єктам декларування можливість подавати декларації навіть під час війни.

Якщо декларант має на руках всю необхідну інформацію для заповнення відповідної декларації, а також бажає її подати, то це можливо зробити через персональний кабінет у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ДО УВАГИ ПРАЦІВНИКІВ ПЕДУНІВЕРСИТЕТУ!

На виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), а також рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10 червня 2020 р. розпочата робота системи електронного декларування.

Система електронного декларування передбачає, що, в період з 00 годин 00 хвилин 01.01.2022 року до 00 годин 00 хвилин 01.04.2022 року, суб’єкти декларування зобов’язані подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту "а" пункту 2 частини першої статті 3 вказаного Закону до суб’єктів декларування відносяться посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.

До посадових осіб Педуніверситету, які наділені повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські функції, і відповідно, зобов’язані подавати декларацію, належать:

– ректор;

– проректори.

Відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей зазначених в декларації несуть суб’єкти декларування.

Важливо! З метою зазначення достовірних відомостей про сукупний дохід, суб’єкти декларування мають звернутися до Державної фіскальної служби за місцем реєстрації для отримання довідки про доходи за 2021 рік

Роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій, а також відео інструкції стосовно їх заповнення розміщені на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції

ДО УВАГИ ПРАЦІВНИКІВ ТА СТУДЕНТІВ ПЕДУНІВЕРСИТЕТУ!

Про відомі факти корупційних правопорушень повідомляти на електронну пошту:

- info@vspu.edu.ua

- письмово ректору Педуніверситету;