У Вінниці відбулись святкові заходи до Дня Соборності України

22.01.2019 р.

З нагоди відзначення 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки на площі Європейській у Вінниці відбулись святкові заходи до Дня Соборності України. Незмінним учасником дійства стали керівництво, викладачі та студенти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Святкування розпочались на Європейській площі з традиційного покладання квітів до пам'ятного знаку Небесної сотні і Героям АТО та Меморіалу Слави.

По завершенню "офіційної" частини святкувань учні вінницьких шкіл та студенти ЗВО, зокрема студенти нашого університету влаштували флешмоб "Єдина країна". Вони утворили на площі "живе" слово "Соборність", розгорнули величезний прапор і заспівали Гімн держави.

Завершилось святкування традиційною акцією, яку провели вінницькі студенти разом із місцевими активістами та усіма бажаючими. Дружня родина Величного Педагогічного активно долучилась до об’єднання. Варто зазначити , що символом Соборності була присутність двох університетів, які представляли Східну і Західну частину України – Вінницький державний педагогічний університеті імені Михайла Коцюбинського та Донецький національний університет імені Василя Стуса. На центральному мосту цими навчальними закладами було утворено "живий" ланцюг єднання, який поєднав лівий та правий береги Південного Бугу, символізуючи єдність країни.

Участь у заходах, присвячених Дню Соборності України, взяли керівники області й міста, громадські активісти, викладачі і студенти, пересічні містяни.

Переглядів: 1