Fb Fb Fb

ПРО РОБОТУ СТУДЕНТСЬКОГО МІЖФАКУЛЬТЕТСЬКОГО НАУКОВО-ПРАКТИЧНОГО СЕМІНАРУ, ПРИУРОЧЕНОГО 400-РІЧЧЮ ХОТИНСЬКОЇ БИТВИ ТА ДНЮ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

12.10.2021 р.

У вересні виповнилося 400 років знаменитій Хотинській битві, під час якої об’єднані польсько-литовсько-українські війська завдали нищівної поразки 200-тисячній турецькій армії султана Османа II і спинили її стрімкий наступ на територію Східної Європи. Вирішальну роль у перемозі над Османською імперією відіграв 40-тисячний підрозділ запорозьких козаків, очолюваний гетьманом Петром Конашевичем-Сагайдачним.

Для вшанування ювілею славетної перемоги під Хотином та відзначення Дня українського козацтва викладачі кафедри історії України ВДПУ імені Михайла Коцюбинського ініціювали проведення тематичного науково-практичного семінару, у якому взяли участь студенти історичного, природничо-географічного факультету та факультету мистецтв і художньо-освітніх технологій.

У своїх доповідях студенти розповіли про перебіг подій Хотинської війни, повідали про діяльність видатних організаторів та кошових отаманів Запорозької Січі. Також за допомогою мультимедійних засобів навчання доповідачі представили зразки козацької вогнепальної та холодної зброї, ознайомили присутніх з унікальною наступальною та оборонною тактикою козацького війська, показали елементи захисного спорядження, одягу, побуту запорожців тощо.

Історична вікторина, у якій здобула перемогу студентка історичного факультету Дашина Єлизавета (за що отримала в подарунок книгу), урізноманітнила форми роботи на семінарі, чим викликала творче суперництво серед його учасників.

Науково-практичний семінар відбувся на належному організаційному рівні, його учасники не лише підвищили свій рівень знань з історії українського козацтва, а й отримали можливість надрукувати свої ґрунтовні доповіді у вигляді наукових статей у «Віснику студентського наукового товариства» історичного факультету.

ПРОГРАМА