Міжнародний проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»
Команда Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського в рамках грантової програми міжнародного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств Великої Британії та США в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України й Академією української преси створили власний проєкт “Інформаційний імунітет України”, реалізацію якого здійснювали протягом листопада 2020 року – лютого 2021 року
Проєкт був зорієнтований на студентів та вчителів шкіл м. Вінниця та Вінницької області та складався з декількох етапів.
Під час першого етапу проєкту вчителі міста та області, а також представники інших регіонів долучились до серії вебінарів від викладачів Вінницького державного педагогічного університету та медіафахівців (Тетяни Матичак, журналіста, редактора, медіатренера та Альони Романюк, журналіста, медіа-експерта, тренера, редактора інформаційної кампанії "По той бік новин" автора ініціативи "По той бік пандемії" ). Вебінари мали на меті формування інфомедійної компетентності педагогів.
Другий етап - інфомедійний табір - допоміг розкрити таланти інфомедіа-онлайн-тренерів серед вчителів: Анни Манятовської, Людмили Рибалки, Звєрової Тетяни, Анжели Липовської, Марії Горбачової. Талановиті, енергійні, невгамовні, харизматичні вчителі підготували та провели інтерактивні онлайн-заняття для студентів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Викладачі університету - к.п.н., доцент кафедри методики викладання іноземної мови Бучацька С. М., к.п.н., к.п.н., доцент кафедри англійської філології Довгалюк Т. А., доцент кафедри методики викладання іноземної мови Зарічна О. В., к.п.н., доцент кафедри методики викладання іноземної мови Петрова А. І., к.п.н., доцент кафедри методики викладання іноземної мови Подзигун О. А., к.п.н., асистент кафедри англійської філології Киналь А. Ю. виступали менторами для вчителів, допомагали порадами, настановами, ідеями та шляхами їх втілення.
З метою формування в шкільної молоді активної громадянської позиції та залучення учнів до протидії дезінформації, пропаганді та маніпуляціям було створено конкурс на найкращі просвітницькі проєкти з медіаграмотності. Учні розробляли та презентували творчі проєкти, пов’язані з дослідженням медіа на ток-шоу “Інноваційні ідеї з медіаграмотності”.
Всього було проведено 18 публічних заходів:
06.11.2020 - онлайн прес-конференція, присвячена початку реалізації проєкту “Інформаційний імунітет України”
06.11.2020 - панельна дискусія з медіаграмотності «Як боротися з дезінформацією у цифровому середовищі?
07.11.2020 - вебінар «Як убезпечитися від маніпуляціи? у медіа» (Тетяна Матичак)
15.11.2020 - вебінар «Атака феи?ків як вберегтися» (Альона Романюк)
02.12.2020 - офіційне відкриття онлайн інфо-медійного табору для студентів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського та консультація учасників (вчителів)
02.12.2020 - тренінг «Інформаційна гігієна у соціальних мережах!»
04.12.2020 - тренінг «Чорна п‘ятниця: знижки чи маніпуляція» (Ганна Манятовська)
09.12.2020 - тренінг «Формування навичок ідентифікації та протидії мові ворожнечі в інфомедійному просторі» (Людмила Рибалка)
09.12.2020 - тренінг «To click or not to click? - ось запитання! А у вас яке у соцмережах бажання?» (Анжела Липовська)
18.12.2020 - офіціне закриття інтелектуального інфо-медійного табору для студентів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського
11.02.2021 - ток-шоу “Інноваційні ідеї з медіаграмотності”