Вінницький державний педагогічний університет

21100, Вінниця, вул.Острозького,32

Факультет іноземних мов

корп.№3, 2 поверх, тел.: 8-(0432) - 27-63-75

Проєкт «DLL - Вчимося навчати німецької»

У 2016 році Вінницький державний педагогічний університет підписав угоду про кооперацію між ВДПУ та Гете-Інститутом про співробітництво у підготовці студентів та підвищенні кваліфікації викладачів німецької мови, а також у сприянні розвитку німецької мови у Вінниці. Підписання даної угоди надало нам можливість готувати наших студентів за новими стандартами у методиці навчання німецької мови, які відповідають вимогам нової української школи. Слід зазначити, що університет виявився одним з перших ЗВО в Україні, який за сприяння та фінансової підтримки Німеччини успішно пілотував проєкт міжнародної програми “DLL – Вчимося навчати німецької”. Ця програма є абсолютно інноваційною за змістом і за формою. Акцент ставиться на компетентнісному та комунікативно-діяльнісному підходах до вивчення іноземних мов. В навчання традиційним мовним навичкам інтегрована концепція практично орієнтованого навчання, а також орієнтація на учня та його залучення до активної роботи. Ефективною є також форма занять змішаного навчання, що передбачає опрацювання частини матеріалу на онлайн-платформі і дозволяє раціонально використовувати час на аудиторних заняттях.





Ще однією перевагою пілотованої програми є безпосередній зв'язок теорії з практикою. Усі підручники, які університет отримує у рамках співпраці безоплатно, супроводжуються відеоматеріалами з уривками занять та інтерв’ю з учителями та експертами. Окрім того, налагоджено дуже тісну співпрацю зі школами міста, де студенти, починаючи з 5-го семестру, проводять власні практично-дослідницькі проєкти і застосовують набуті теоретичні знання на практиці. Навчання за програмою “DLL – Вчимося навчати німецької” триває для студентів чотири семестри і в разі успішного навчання та захисту проєкту закінчується отриманням сертифікату міжнародного зразка від Гете-Інституту. За цією інноваційною програмою у ВДПУ навчається уже п'ятий потік студентів-бакалаврів спеціальності “Середня освіта (Мова і література (німецька))”, а загалом з початку імплементації проєкту понад 30 студентів отримали міжнародні сертифікати, чим засвідчили свою високу фахову і методичну підготовку.



Успіх, досягнутий в цьому напрямку, був засвідчений учасниками експертної групи з Німеччини та колегами з 8 університетів з різних міст України, які зібралися у листопаді 2018 у ВДПУ, як в одному з перших ЗВО в Україні, який пілотував цей проєкт і має великий напрацьований досвід. Учасники зустрічі відвідали відкрите заняття та мали можливість поспілкуватися зі студентами, почути їхні враження про навчання та їхнє бачення сучасної школи і ролі учителя в ній.

Колектив кафедри отримав схвальні відгуки колег та німецьких експертів про надзвичайно високий рівень фахової та методичної підготовки студентів, а головне – щире бажання іти у школи і бути тими агентами змін, які готові кидати виклик старій системі і міняти освіту на краще. Результати зустрічі були представлені координаторці проєкту у Мюнхені, яка ініціювала зйомку заняття зі студентами – майбутніми педагогами. Відео стало першою у світі відео-документацією імплементації програми “Вчимося навчати німецької” у ЗВО, і слугуватиме зразком сучасного заняття та мотивації обирати професію вчителя.



Під час візиту знімальної групи з Мюнхена про участь факультету іноземних мов у проєкті розповіла ректор ВДПУ ім.. М. Коцюбинського, професор Лазаренко Н. І. . (Іетерв’ю з Наталією Лазаренко дивитися за посиланням.

У 2018 р. в рамках підписаної угоди між ВДПУ ім. М. Коцюбинського та Гете-Інститутом про імплементацію міжнародної програми “DLL-Вчимося навчати німецької” декан факультету Ямчинська Т. І. взяла участь у міжнародній програмі для переможців конкурсу викладачів німецької мови та експертів освіти з України “Нові імпульси для освітньої галузі” (09-15.09.2018, Німеччина, м. Берлін, м.Гамбург).



У 2019 році студенти, які навчаються за новою програмою методики навчання іноземних мов, взяли участь у конкурсі відео-робіт, організованому Гете-Інститутом “Я стану найкращим вчителем”, і зайняли 3 призові місця. Переможниця конкурсу Хлікей В. (Відео-робота доступна за посиланням) виграла двотижневий мовний курс у Гете-Інституті Берлін (Німеччина, січень 2020 р.).







На головну університету