Вінницький державний педагогічний університет

21100, Вінниця, вул.Острозького,32

Факультет іноземних мов

корп.№3, 2 поверх, тел.: 8-(0432) - 27-63-75

Проєкт «Міст до вищої освіти у Німеччині»



Програма “Міст до вищої освіти у Німеччині”, у якій ВДПУ бере участь у співпраці з Гете-Інститутом, також орієнтована на вивчення німецької мови з метою її мультидисциплінарного застосування. Вона уможливлює вступ до університетів Німеччини без додаткових підготовчих курсів та вступних іспитів і орієнтована перш за все на учнів, здібних до технічних та природничих наук.

Учасники, які успішно пройшли програму навчання – фахову, мовну, а також знайомство з культурою та соціальним оточенням, можуть подавати заявку на вступ до одного з університетів-партнерів. Акредитований Центр німецької мови, який функціонує на базі факультету іноземних мов, надає відповідну мовну підготовку, а також консультує учнів та їхніх батьків щодо участі у проєкті. З початку проєкту у ньому взяли участь близько 450 учнів.


Проєкт «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді»

У рамках двосторонньої угоди між ВДПУ ім. М. Коцюбинського та фондом «Музеї – меморіали Баварії», та фондом «Музей концентраційного табору Флоссенбюрг» в рамках проекту «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» за підтримки фонду «Спогади, відповідальність, майбутнє» студенти факультету іноземних мов уже вдруге беруть участь у Міжнародній зустрічі молоді у меморіалі концтабору Флоссенбюрг (Німеччина), яка цього разу відбулася з 25 вересня по 1жовтня (Бажура І., Баланюк О.,Бордюгов Є., Гижко С., Кузняк В.,Кучер В., Постемська І., Росавицька М., Ткач І.,Торбас В.)

30 вересня учасники проєкту працювали над створенням виставки «Пошук слідів у минулому» на основі опрацьованих матеріалів, яку з 1 листопада по 31 грудня представили у фойє освітнього центру музею та на факультеті іноземних мов ВДПУ. Виставка складається з наступних тематичних частин: «Розвиток місцевості після 1938», «Переслідування», «Свідчення очевидців». До перегляду були запрошені студенти інших факультетів університету, учні шкіл міста. Крім того, учасники проекту провели зустріч-презентацію для студентів факультету іноземних мов.



З 18.04-24.04.2017 р. група із 5 учасників представила Україну на Міжнародній зустрічі молоді у м. Флоссенбюрг. У складі групи студенти факультету іноземних мов Росавицька М., Коваль О., Іванова С., а також, студентка інституту історії етнології і права Прадівлянна Юлія. Під час конференції студенти взяли участь у численних обговореннях, дискусіях та воркшопах, а також в акті вшанування загиблих протягом 1938-1945 рр. співвітчизників.

(20.04-26.04.2018 р.) учасниками цієї зустрічі стали студентки третього курсу – Чечельницька Олена, Олійник Крістіна, Іванова Марія та студентка четвертого курсу – Кравчук Ганна. Ціллю даної зустрічі було дослідження та вивчення періоду 1939-1945 рр., націонал-соціалізму як режиму.

Протягом тижня сорок учасників з дев’яти країн світу мали можливість поговорити з очевидцями подій та їхніми нащадками, а також взяти участь в урочистому акті, присвяченому 73-ій річниці визволення концентраційного табору Флоссенбюрг.


Проєкт «Раннє вивчення іноземної мови: німецька у дитячому садку»

Проєкт триває за підтримки Ґете-інституту в Україні: проведення воркшопів для студентів; супроводження практики у дитсадку (відвідування занять студентів та їх обговорення); надання звіту про перебіг проекту.

Студентки 4-го курсу групи 4-ДН Баланюк Ольга, Бичкова Анастасія, Гапчук Яна та Тумачок Світлана взяли участь у навчально-методичному семінарі „Deutsch mit Hans Hase“, який відбувся 16-17 листопада у м. Київ у рамках проекту Ґете-Інституту в Україні «Вивчати німецьку в дитячому садку». Головна мета проекту – розвиток у дітей гарного відчуття іноземної мови за допомогою танцю, співу, поробок, прослуховування історій та інших видів ігрової діяльності; прищепити бажання вивчати іноземну мову у більш старшому віці та протягом усього життя. Слід зазначити, що такі заходи є надзвичайно актуальними, оскільки сучасні українські батьки прагнуть виховати своїх дітей освіченими мобільними громадянами Європи та виступають потужним стимулом появи різноманітних форм і методів раннього залучення дітей до іноземної мови та культури.

Семінар проводили професор Київського національного лінгвістичного університету Наталія Федорівна Бориско та викладач Ґете-Інституту Оксана Козлітіна. Учасники ознайомилися з різними підходами європейських та американських методистів, розглянули методики раннього вивчення німецької мови та застосували їх у власних розробках уроків, у рольових та ділових іграх. Крім того, відбулося обговорення теоретичних засад, які роблять можливим раннє вивчення іноземної мови, та аналіз основних особливостей психологічного розвитку і пізнавальних процесів у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Студентки ознайомилися та отримали змогу попрацювати з дидактично-методичними матеріалами, необхідними для успішної роботи з дошкільнятами. Це пакет матеріалів „Hans Hase in Vorschule und Kindergarten“ – з головним героєм Зайчиком Гансом (ручна лялька) та його друзями. Пакет містить методичні рекомендації для вчителя з детально розробленими планами уроків, яскраві сюжетно-тематичні картинки, робочі аркуші, розмальовки, шаблони для вирізання та склеювання, компакт-диски з піснями та музикою тощо. Цей пакет матеріалів поповнив навчально-методичний фонд нашого факультету.



У результаті плідної роботи під час семінару студентки сформулювали для себе основні принципи раннього навчання іноземної мови та з нетерпінням чекають нагоди застосувати набутий досвід та знання у дошкільних закладах Вінниці.

Студентки-учасниці семінару діляться враженнями:

«Мене особливо вразила чудова, невимушена атмосфера семінару та приємне спілкування й обмін досвідом з іншими студентами та викладачами» (Баланюк Ольга).

«Ми отримали змогу побувати у ролі вчителя, провести власний розроблений урок та почути схвальні відгуки й слушні зауваження більш досвідчених колег» (Гапчук Яна).

«Я дуже вдячна організатором цього семінару. Це великий досвід і хороша мотивація для майбутнього» (Тумачок Світлана).

«Семінар виявився дуже актуальним, оскільки ми обрали непросту професію, яка вимагає багато зусиль, не тільки гарних знань німецької мови, а й розуміння особливостей засвоєння іноземної мови у різних вікових групах учнів» (Бичкова Анастасія).

У рамках участі в проекті базою практики є ДНЗ №36 «Ластівка», про що укладено відповідний договір. (Координатор – асист. Боровська О.О.)





На головну університету