Еразмус+ – це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 років, що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту. Бюджет програми на 2014-2020 роки складає 14,7 млрд. євро. Серед інших напрямів, 60% бюджету всієї програми планується спрямувати на реалізацію мобільності.

Разом з понад 150 країнами світу, Україна є однією з країн-партнерів програми Еразмус+. Країнами–членами програми виступають 28 держав-членів ЄС, Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн, Туреччина та Македонія. Реалізація академічної мобільності в програмі відбувається за двома напрямами: ступенева мобільність і кредитна мобільність.

Програми кредитної мобільності передбачають короткострокові програми навчання (3-12 міс.) для українських бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів з повним визнанням отриманих компетентностей та результатів навчання; а також короткострокові стажування/викладання (1 тиждень – 2 міс) для викладачів та співробітників університету.


Індивідуальні можливості для студентів і молоді у рамках програми ЄС Еразмус+

Напрям Жан Моне в рамках Еразмус+


Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського реалізує один із проектів Erasmus+ спільно з європейським партнером Карконоським коледжом, м. Єленя Ґура (Karkonosze College in Jelenia Gora), Польща, метою якого є академічна мобільність як студентів, так і викладачів для навчання і професійного тренінгу. Угода між закладами вищої освіти підписана у 2015 році була поновлена у 2018 р.

У межах даного проекту студенти факультету іноземних мов мають можливість взяти участь у програмі кредитної мобільності із короткостроковою програмою навчання та повним визнанням отриманих компетентностей та результатів. Наразі студенти О. Пащенко (лютий-липень 2016 р.), Д. Зозуля (лютий-липень 2017 р.), Я. Кучерук, Ю. Ліпач (вересень 2017 р. – лютий 2018 р.), Б. Глуханюк (лютий-липень 2019 р.) вже мають позитивний досвід академічної мобільності та незабутні враження про життя та навчання за межами України.



(О. Пащенко, 2016 р.)



((майстер-клас О. Пащенко по писанкарству для польських
студентів та студентів по обміну, 2016 р.)



(Богдана Глуханюк (зправа) із координатором програми
у Карконоській школі Камілою Біньєк (у центрі)


Ключовим напрямом програми є і активізація міжнародної співпраці викладачів кафедри. Так, з моменту підписання угоди, викладачі кафедри Л. Я. Терещенко (квітень 2016 р.), Т.А. Авксентьєва (квітень 2017 р.), О. С. Балицька, І. Д. Забужанська (жовтень 2017 р.), Л.М. Прадівлянна, А.П. Лісниченко (квітень 2018 р.), Н.Ю. Прокопович, А.С. Лашина (квітень 2019р.) взяли участь у зустрічі представників університетів-партнерів у м. Єленя Гура, Польща. Крім презентації рідного Вінницького державного педагогічного університету, викладачами було проведено ряд практичних занять для студентів Карконоської вищої школи.

Гарною традицією стають міжнародні зустрічі у доброзичливій та водночас діловій атмосфері, що сприяють обміну професійним досвідом та зміцненню освітніх і культурних зв’язків між університетами-партнерами.


(ст. викл. Л. Я. Терещенко та студентка О. Пащенко, 2016 р.)



(асистенти кафедри О. С. Баліцька та І. Д. Забужанська (зліва)
у колі зарубіжних колег, жовтень 2017 р.



(доцент Т. А. Авксентьєва та заступник декана із наукової роботи
факультету доцент Л. В. Дробаха, травень 2017 р.



6207


На головну університету