Програма міжрегіонального співробітництва Європейського Союзу
Interreg Europe та URBACT

01.06.2024 р.

На Вінниччині відбувся інформаційний захід щодо можливостей участі українських громад, міст та регіонів у програмах міжрегіонального співробітництва Європейського Союзу Interreg Europe та URBACT.

Доступ до цих програм Україна отримала у 2024 році.

У заході взяли участь заступник начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО) Андрій Кавунець, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА Ігор Цехановський. Також долучились представники міських територіальних громад області, агенції регіонального розвитку, неурядових організацій та освітніх закладів Вінниччини. Вінницький державний педагогічний університет на зустрічі представили проректор з науково-педагогічної роботи і міжнародних питань Сергій Загородній та завідувач кафедри фундаментальних та приватно-правових дисциплін, доцент Тетяна Кронівець.

Програми Interreg Europe та URBACT спрямовані на зменшення диспропорції в рівнях розвитку, зростання та якості життя в регіонах Європи та між ними.

Залучення України до цих програм сприятиме активізації співпраці регіональних та місцевих органів влади з європейськими партнерами, нарощуванню кадрового та організаційного потенціалу, а також формуванню політик регіонального розвитку на основі кращих європейських практик.

Під час зустрічі учасники ознайомилися з основними характеристиками програм Interreg Europe та URBACT, можливостями для потенційних учасників і прикладами проектів, які вже були реалізовані.

Крім цього, дізналися про корисні інструменти для формування партнерств, налагодження контактів та участі у міжнародних заходах.

Зазначимо, що захід відбувся в рамках проекту «Підтримка запуску програми Interreg Europe/URBACT в Україні», який впроваджує Український інститут міжнародної політики спільно з Департаментом координації міжнародної технічної допомоги Секретаріату Кабінету Міністрів України за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».