Всеукраїнська студентська науково-практична онлайн-конференція
«Інтернет-журналістика та новітні технології в сучасних медіа»

23.04.2024 р.

У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична онлайн-конференція «Інтернет-журналістика та новітні технології в сучасних медіа».

З розвитком Інтернет–технологій та збільшенням розмаїття мультимедійних джерел інформації роль журналістів, як професійних навігаторів у глобальній комп’ютерній мережі, зростає. Інтернет використовується журналістами як швидкісний телекомунікаційний канал для прямих включень, обміну відеоматеріалами, телемостів, онлайн-конференцій, мовлення в Інтернеті, спілкування з телеглядачами. Про це у вітальному слові до учасників наукового форуму говорили ректор Вінницького педуніверситету Наталія Лазаренко, заступник декана факультету філології й журналістики ім. М. Стельмаха з навчальної роботи Ніна Кухар та представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик.

Науковий захід об'єднав 102 молодих дослідники історії, теорії, практики онлайн-журналістики із 18 закладів вищої освіти України, де готують фахівців для мас-медіа.

На пленарному засіданні було представлено 13 доповідей, роботу конференції продовжено у секційних засіданнях, де обговорили історичні, теоретичні, технічні аспекти інтернет- журналістики, інтернет-медіа, портали, блоги, соціальні мережі, особливості конвергентної редакції, проблеми інтернет-журналістики, мультимедійний та трансмедійний сторітелінг, цифрові новини, гейміфікація журналістики, доповнена реальність (AR) і віртуальна реальність (VR), а також актуальну сьогодні мобільну журналістку.