Всеукраїнський день бібліотек

30.09.2017 р.


З багрянцем золотої осені приходить до бібліотек професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек, що свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і про визнання тієї відповідальної місії, яка покладена на бібліотеку.

Професія бібліотекаря перебуває в тій точці перетину людського буття, де повсякчас поєднуються радість і печаль, добро і зло, світ книг і світ людей.

Бібліотекарі – служителі Духовності й Істини. Важливе місце в нашому університеті належить бібліотеці.

Напередодні професійного свята у освітянській книгозбірні відбулися урочисті збори. Привітати із Всеукраїнським днем бібліотек прийшов Перший проректор з науково-педагогічної роботи С.О. Гусєв, який високо оцінив діяльність університетської бібліотеки. Від імені ректора Н.І. Лазаренко та всього ректорату привітав працівників бібліотеки з професійним святом. За сумлінне виконання посадових обов’язків вручив Почесні грамоти Вінницького педуніверситету завідувачу відділу І.О. Стопі , провідному бібліотекарю Б.І. Федорук та оголосив подяку завідувачу сектору Т.М. Чернелівській . Провідний редактор бібліотеки Т.А.Кузнєцова, головний бібліограф Т.М. Баланюк, бібліотекар І-ї категорії Н.В. Юнаш відзначені Почесними грамотами Асоціації бібліотек Вінниччини.

Також бібліотека була учасником конкурсу бук трейлерів «Літературний дивосвіт» методичного об’єднання бібліотек м. Вінниці. За бук трейлер «Улюблені книги дитинства: письменник-подолянин М. Трублаїні» завідувач відділу С.Г. Наугольних виборола призове місце.

До свята працівниками бібліотеки оформлені цікаві виставки-інсталяції. Книжкова виставка «Забуті книги» нагадує читачам про не заслужено забуті книги та закликає прийти до бібліотеки, вмоститися у затишному місці, укутатися запропонованою шаллю та почитати. Виставка «Веселкова палітра книжкових подарунків» представляє книги подаровані читачами бібліотеки. А у читальній залі періодичних видань до уваги читачів підготовлено виставку «Ми прагнемо словом освятити душу». Показати працівника бібліотеки з дещо іншого боку, як майстринь з золотими руками – мета виставки «Креативне рукоділля». На що тільки не здатні ці бібліотекарі! Вони і в’яжуть, і плетуть, і вишивають, і роблять унікальні вироби з таких незвичних матеріалів.

Особливу увагу студентів та викладачів університету привернула виставка-інсталяція «Ріка знань», яку підготували працівники відділу обслуговування науковою та художньою літературою. Основний ініціатор та творчий натхненник – Б.І. Федорук. Ріка із книг, яка наповнює «невичерпне джерело», і протікає ця ріка у бібліотеці. А бібліотеки і книги – вічні, як вічне прагнення до знань.

Шановні бібліотекарі, усі поціновувачі книги! Зі святом вас. Недарма Всеукраїнський день бібліотек приходиться на день Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії.

Бажаємо вам енергії та успіхів у цій благородній справі, творчого натхнення, здійснення сміливих задумів і накреслених перспектив, вдумливих, допитливих, розумних, талановитих, добрих серцем і вдячних читачів. Ідіть в ногу з часом, отримуючи радість від улюбленої справи. Нехай ваша праця і ерудиція будуть завжди визнаними! Успіхів, процвітання, здоров’я і благополуччя!

Репортаж Білоус Валентини

Фото Пилипенко Ярославипереглядів: 1