Факультет фізичного виховання і спорту відзначив ювілей

09.12.2016 р.


У кожного з нас є місце, куди постійно хочеться повертатися, аби на мить, знову, стати студентом, пригадати прекрасні роки навчання, друзів, з якими давно не бачилися, роки юності, перше кохання, пройтися коридорами рідного факультету, котрий колись дав путівку в життя.

9 грудня 2016 року факультет фізичного виховання і спорту Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відсвяткував свою 60-ту річницю. На свято завітали почесні гості: керівництво університету, викладачі, студенти, випускники різних років навчання. За 60 років свого існування факультет фізичного виховання і спорту пройшов тернистий шлях від невеликого факультету в педінституті до одного з найбільших – серед вищих навчальних закладів всієї України.
Ювілей – своєрідний етап у житті, коли підводяться певні підсумки. Факультет фізичного виховання і спорту за 60 років виховав людей з великої літери: вчителів, педагогів, відомих спортсменів і чемпіонів світу, котрі гордо несуть знання, уміння та прославляють рідний університет.

На святі були присутні відомі й шановані випускники факультету: заслужений майстер спорту України, чемпіон світу, срібний призер Олімпійських ігор у Сіднеї, начальник управління фізичної культури і спорту Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Чернявський; заслужений майстер спорту, 2-разовий срібний призер Олімпійських ігор, голова громадської організації відділення національного олімпійського комітету України у Вінницькій області Павло Хникін; майстер спорту, заслужений тренер України з боксу, голова комітету з фізичної культури і спорту Вінницької міської ради Сергій Краєвський; начальник комітету з фізичної культури і спорту Департаменту освіти і науки України Геннадій Бочаров.
З вітальним словом до усіх присутніх звернулася мудрий керівник педуніверситету, ректор Наталія Лазаренко, яка подякувала деканам за невтомну працю і професіоналізм.

«Студенти факультету фізичного виховання і спорту постійно перемагають на різних міських, обласних, Всеукраїнських і Міжнародних змаганнях із різних видів спорту: футболу, волейболу, боротьби, зендокай карате-до тощо, прославляючи педуніверситет. За цей час маємо майже 11 тис. випускників – це вчителі, тренери, викладачі, люди, які працюють в інших сферах, проте досягли висот й обіймають високі посади.

Більше 50-ти заслужених майстрів спорту та майстрів спорту міжнародного класу підготував факультет фізичного виховання і спорту. Серед них є яскраві особистості: олімпійська чемпіонка Наталія Добринська, срібні призери олімпійських ігор Сергій Чернявський, Павло Хникін, бронзові призери олімпійських ігор: Ганна Балабан, Олена Череватова, бронзовий призер параолімпійських ігор Олексій Денисюк і це лише частина прізвищ!» – зазначила ректор.

Почесними грамотами Наталія Іванівна нагородила кращих працівників факультету та побажала подальших успіхів.

Уже 20 років факультет фізичного виховання і спорту очолює професіонал своєї справи, декан Володимир Яковлів, який привітав присутніх зі святом і зауважив, що приємно бачити стільки хороших людей у залі, які поділяють радість святкування річниці. Факультет подолав різні етапи розвитку, але далекий 1956 рік, коли деканом був Олександр Глушак, дав хороший старт.

«Це роки плідної праці, ми з колегами робили все, аби наш факультет процвітав, розвивався і користувався популярністю серед молоді. Близько 11 тисяч випускників факультету – люди, які заслуговують поваги та з гордістю несуть звання педагога, тренера, спортсмена, фахівця допризовної підготовки юнаків, учителя та керівника», – відзначив Володимир Леонтійович.

Із великою шаною згадували викладачів, які раніше працювали на факультеті. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять керівників і викладачів, які внесли вагомий внесок у розвиток факультету фізичного виховання і спорту.

Особлива увага була прикута до першого декана факультету Олександра Олексійовича Глушака, який стояв біля самих витоків утворення факультету. Він привітав усіх зі святом, подякувавши нинішньому деканові Володимиру Яковліву за те, що факультет постійно удосконалюється.

Шановані гості, які були присутні на святі, почесними грамотами та подяками відзначили ректора педуніверситету Наталію Лазаренко та всіх викладачів факультету фізичного виховання і спорту, котрі працюють не один рік і передають свій досвід та знання студентам.

Окрасою свята стали випускники з м. Дніпра, котрі свого часу досягли великих успіхів. Своїми успіхами завдячують рідному факультету, що дав путівку в життя.

Багато теплих слів, вітань лунало на адресу улюбленого факультету від вдячних та успішних випускників, які презентували рідному факультету приємні подарунки – книги, картини та принтери.

У дружньому колі відбувся грандіозний святковий концерт, що об’єднав різні покоління випускників. Запальні танці, душевні пісні, акробатичні номери створили теплу, затишну атмосферу, подарували гарний настрій та безліч щасливих облич, адже дали змогу знову відчути себе студентами рідного, найкращого факультету фізичного виховання і спорту.переглядів: 1