Тренінг «Культура пам’яті – запорука свідомої нації»

29.10.2016 р.


29 жовтня 2016 р. в приміщенні Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського на факультеті історії, етнології і права у рамках проекту «Пам’яті жертв нацистського проекту Т4 (расової гігієни)», ініційованого ГО «Народний Майдан Вінниччини», за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації відбувся тренінг «Культура пам’яті – запорука свідомої нації». В його рамках був презентований проект «Створення меморіально-освітньої експозиції, присвяченої забутим жертвам націонал-соціалізму: вбитим пацієнтам Вінницької психіатричної лікарні і військовополоненим Шталагу № 329», виконувати який запропоновано викладачам та студентам факультету історії, етнології і права.
В якості тренерів-експертів виступили старший науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук України Тетяна Пастушенко та представник громадського об’єднання «Німецька молодь в Європі» й Земельного об’єднання в Північній Рейн Вестфалії Жанна Кеберляйн. Вони поділилися вітчизняним та міжнародним досвідом збереження культури пам’яті шляхом створення меморіальних експозицій, а також навичками роботи з архівними документами та зі свідками й учасниками подій під час наративних інтерв’ю.

В роботі тренінгу взяла участь ректор університету Наталія Лазаренко, яка наголосила на важливості залучення студентів до науково-пошукової роботи і дослідження історичних проблем періоду Другої світової війни, адже Україна понесла неймовірні втрати й у тій страшній війні загинув кожний п’ятий українець. .

Репортаж Ірини Федорчукпереглядів: 1