День Соборності України

22.01.2024 р.

22 січня 1919 року було проголошено Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме у цей день прийнято відзначати свято - День Соборності України. Соборність - це символ: символ боротьби за волю, часточка надії і віри у краще майбутнє нашої великої родини, що зветься Україною.

Соборність України - це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за сотню років бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Це бажання, яке живе у наших душах, житиме у нових поколіннях українців.

З нагоди державного свята у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського проведено захід для сімей наших захисників, загиблих воїнів та внутрішньо переміщених осіб. Гостей свята привітала ректор університету, професор Наталія Лазаренко.

Діти військових активно долучалися до майстер-класів, які підготували викладачі та студенти нашого університету. Спільно зі студентами дітки виготовили великі літери, з яких виклали гасло «Одна єдина - Соборна Україна». Наші студенти приготували для гостей солодкі подаруночки у вигляді імбирного печива та смаколики до дня Соборності України.

З яскравим музичним вітанням виступив Кирило Верктин та солістки Народного аматорського ансамблю танцю «Роза вітрів» (художній керівник - Вікторія Канська) з композицією «Край». Завершився захід піснею «Ой у лузі червона калина» у виконанні Юрія Свічкаря та солісток Народного аматорського ансамблю танцю «Роза вітрів» (художній керівник Вікторія Канська).

Єдність — це наша зброя та наша сила. Сьогодні саме єдність є запорукою успішного протистояння нашому ворогу. Ми є, і ми завжди будемо єдиними та згуртованими заради нашого майбутнього, незалежної, неподільної та соборної України.