XІ Всеукраїнська науково-практична конференція
«Актуальні проблеми сучасної педагогічної науки і науково-педагогічних
досліджень у контексті інтеграції до європейського освітнього простору»

22.11.2023 р.

У Вінницькому державному педагогічному університеті відбулася XІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми сучасної педагогічної науки і науково-педагогічних досліджень у контексті інтеграції до європейського освітнього простору», організована кафедрою інноваційних та інформаційних технологій в освіті.

Співорганізаторами конференції є Національна академія педагогічних наук України, Інститут цифровізації освіти НАПН України, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Інститут професійної освіти НАПН України, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, доктор педагогічних наук, професор Наталія Лазаренко та директор Навчально-наукового інституту педагогіки, психології, підготовки фахівців вищої кваліфікації Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, академік Роман Гуревич.

Звертаючись до присутніх, Наталія Лазаренко відзначила, що конференція має символічну дату, адже 21 листопада в Україні ми відзначаємо День гідності та свободи.

Цей День був започаткований після Революції Гідності, яка стала символом національної єдності та визвольної сили громадян. Тоді студенти, молодь гідно відстоювали нашу свободу, а сьогодні студенти - герої відстоюють нашу незалежність, гідно тримають свій фронт – освітній, науковий фронт, аби відбудовувати та розвивати нашу рідну Україну.

Конференція об’єднує молодих вчених, здобувачів освіти та їх наукових керівників. Цьогоріч участь у конференції взяло понад 100 учасників з різних міст України.

Молоді науковці спілкувалися про актуальні проблеми використання сучасних інформаційно-комунікаційних і цифрових технологій навчання, проблеми професійної (професійно-технічної освіти) у воєнний та післявоєнний період в Україні, проблеми підготовки майбутніх учителів до використання в освітньому процесі цифрових технологій навчання.

Модерувала захід заступник директора з наукової роботи Навчально-наукового інституту педагогіки, психології, підготовки фахівців вищої кваліфікації, кандидат педагогічних наук, доцент Світлана Кізім.