Міжнародне стажування
Факультет права, публічного управління та адміністрування

02.09.2023 р.

Аліна Харитонович 2АМ

Звіт про участь у Літній Школі у Познані - Університет Адама Міцкевича, Польща

Це був курс на тему «Інспірація та маніпулювання громадською думкою як алгоритми здобуття та утримання політичної влади в Європі» 02-08.07.2023.

Заняття були лише або польською, або англійською мовою, де ми говорили про управління, засоби маніпуляції публічною думкою і який приклад ми можемо взяти для України.

Також були проведені практичні заняття, де ми, у ролі управлінців, повинні цікаво та впевнено донести певну інформацію до «журналістів» та до слухачів, щоб вони підтримали нашу ідею. Тому кожного дня ми спочатку слухали лекцію, а потім кожен показував здобуті навички, як справжній керівник перед публікою.

Нам проводили екскурсію у Познанському університеті імені Адама Міцкевича та багато цікавих заходів, які не були пов?язані з навчанням, то весь час ми були задіяні у різних подіях.

У кінці літньої школи нам видали сертифікати про проходження курсу.


Каріна Шпак 2МАП

Звіт про участь у Міжнародній літній Школі у Познані - Університет Адама Міцкевича, Польща

«Start-ups, transfer and digital studies» 3-9 вересня 2023 р.

Шпак Карина Олександрівна, студентка 2-го курсу, СВО магістра, спеціальності 081 Право брала участь у літній школі під назвою «Start-ups, transfer and digital studies», яка було організована німецьким університетом - European University Viadrina Frankfurt, та польським університетом - Adam Mickiewicz University, Poznan і його структурним підрозділом Collegium Polonicum з 03 вересня по 09 вересня 2023 року.

У літній школі брали участь 30 студентів з різноманітних вузів України. Учасники проживали у м. Слубіце (Slubice), Польща, яке знаходиться на кордоні з Німеччиною, недалеко від німецького міста (Frankfurt Oder).

Заняття були або англійською мовою, або українською, інколи були курси з німецької, польської та англійської мови. На навчанні ми обговорювали різні теми пов’язані з стартапами та новітніми технологіями, відвідали велику кількість лекцій та побували на багатьох презентаціях перспективних проектів, як німецьких та польських підприємців, так і українців, які проживають за кордоном.

Було також проведено багатих практичних занять, де ми, студенти, демонстрували свої навички комунікації та пропонували свої ідеї стартапів.

Хотілося б виділити такі презентації:

  • Presentation of Adam Mickiewicz University Poznan, dr Kostiantyn Mazur
  • Presentation of European University Viadrina Frankfurt (Oder), Prof. Dr. Dagmara Jajesniak-Quast
  • Presentation of Development programs for Ukraine, Prof. Reimund Schwarze / Dr. Oleksandr Sushchenko

У програмі школи також було заплановано у один із днів тижня відвідати Берлін, та творчий простір, який знаходиться там, та має назву CoWorking Space. Для нас там виступали такі спікери:

  • Alex Kuvallini, Founder & CEO Handstree Pitch deck Presentation
  • Oleksandra Ambach, Sales Manager Media and Creative Industries of Berliner Sparkasse
  • Alaa Khal, Founder & CEO Newstarters Presentation
  • Jonas Wegener, Communications Team Phineo Startups Presentation
  • Keea Kauhanen, bUm Community Team Presentation
  • Genya Moore, Co Founder Re:Life Presentation

Була величезна кількість цікавих заходів, які не були пов’язані з навчанням, весь час ми були задіяні у різних подіях. Також у один із днів, на річці Oder, що протікає біля міста Frankfurt, студенти разом із німецьким церковним хором виконали молитву за Україну, студенти були надзвичайно приємні здивовані. У кінці літньої школи нам видали сертифікати про проходження курсу.