Інструктивно-методична практика
студентів ВДПУ імені Михайла Коцюбинського

27.05.2021 р.

Завершилася інструктивно-методична практика студентів-третьокурсників ВДПУ імені Михайла Коцюбинського. Вона особлива, оскільки проводилася в умовах військового стану. І щоб долучитися до підтримки Української держави, у цей важкий для кожного з нас час, ми спрямували її зміст на підготовку студентів до роботи з дітьми-переселенцями, з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини. Саме тому цей вид практики проходив під гаслом «Україно, ти – в моєму серці!». Приємно відзначати, що більшість студентів під час практики працювали з високим рівнем мотивації, оскільки пройнялися національною, патріотичною, громадянською позицією і активно долучилися до всіх справ, що були організовані під час практики і сприяли набуттю досвіду виховної роботи. Студенти навчалися як знайомитися з дітьми, як стати учасником волонтерського руху, як здійснювати психолого-педагогічну підтримку дітей в умовах війни.

Щемними й незабутніми були зустрічі з волонтерами громадської організації «Мольфар» та її засновницею Юлією Вотчер. Ми були свідками того, як пані Юлія везла допомогу воїнам фронту і дорогою ділилася своїм досвідом, розповідала про те, як її друзі-воїни стоять на передовій, жертвуючи власним життям, прагнуть наблизити перемогу. Це була зворушлива, незабутня зустріч, яка не залишила байдужим жодного студента.

Ми радіємо з того, що доцент кафедри педагогіки, професійної освіти та управління освітніми закладами Пінаєва Ольга Юріївна - керівник проєкту «Сузір’я Мольфар» поділилася неоціненним досвідом роботи цієї волонтерської організації. Кожен студент долучився до акції «Підтримаємо, допоможемо і разом переможемо». Зворушливі звернення студентів до воїнів, зроблені з метою підтримки звитяжців, написані вірші, приурочені пісні болем відгукнулися в серцях кожного. Учасники акції надіслали грошову допомогу нашим воїнам.

Цікавими, продуктивними були зустрічі з психологами - докторами філософії кафедри психології і соціальної роботи Подорожним Вадимом Григоровичем, Мельник Юлією Вікторівною.

А ще ми поринули у світ сучасних оздоровчих технологій. І це майстерно організувала доцент, завідувач кафедри фізичного виховання Брезденюк Олександра Юріївна.

Нашим колегам ми безмежно вдячні за допомогу і підтримку.

Ми намагалися створити онлайн-середовище, в якому було б комфортно студентам, де кожен відчував повагу і вимогливість, доброзичливість, підтримку, допомогу, мав можливість самореалізуватися в різних видах діяльності, виявляти креативність, винахідливість, інноваційність. Підтвердженням цього є участь в онлайн-проєктах «Студенти ВДПУ імені Михайла Коцюбинського – дітям. «Роби як Я», захисті колажу- малюнка «Я малюю мир», «Я малюю майбутнє України», участь у творчому проєкті «Під синьо-жовтим прапором свободи з’єднаєм весь великий наш народ».

І є надія, що цю гуманну модель стосунків, яку демонструє кафедра педагогіки, професійної освіти та управління освітніми закладами, студенти перенесуть у взаємини з дітьми під час позашкільної практики.


Презентація творчого проекту "Ти в моєму серці, Україно"


Ми відзначаємо справжніх організаторів, які протягом тижня вміло спрямовували роботу студентської спільноти:

Факультет філології і журналістики – Морозюк Тетяна, Трачук Олександра. Заїка Ірина (Керівники практики – доценти: Волошина О. В., Холковська І.Л., Шаманська О.І.).

Факультет іноземних мов - Романюк Катерина, Перва Анна, Краковецька Ліза, Василевська Юлія, Дубініна Наталя, Мединська Ксенія, Коберник Аліна, Дробович Вікторія (Керівники практики – проф. Фрицюк В.А., доценти: Хамська Н. Б., Губіна С.І., Шаманська О.І.).

Факультет фізичного виховання і спорту – Литвинюк Віктор, Синенька Марина (Керівники практики – викладачі: Московчук О.С., Задворняк Л.С.).

Історичний факультет – Мащенко Роман, Пастоловський Віктор, Мацера, Юля

(Керівники практики – проф. Столяренко О.В., доценти : Опушко Н.Р., Пінаєва О.Ю.).

Факультет математики, фізики, комп’ютерних наук – Веренько Анастасія, Бородько Анна, Пшеничний Дмитро, Роскіш Ярослава, Підлущак Валентина, Приймак Вероніка ( Керівник практики – доц. Холковська І.Л.)

Природничо-географічний факультет – Бойцов Валерій, Гайдідей Іван, Овод Оксана, Шубрат Альона, Цанько Марія (Керівники практики – доценти: Давидюк М.О., Шаманська О.І.).

Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій Нагорна Діана – (Керівник практики – проф. Герасимова І.Г.


Доцент кафедри педагогіки, професійної освіти та управління освітніми закладами доцент Хамська Н.Б.