Виставка у Музейно-просвітницькому центрі

18.02.2020 р.

Які в народу звичаї крилаті,

Який багатий наш духовний світ!

Традиції живуть у кожній хаті

І їх вивчають діти з юних літ.

Щоб українцями по світу крокувати,

Й на цій землі прожити недарма.

І щоб ніхто не зміг нам дорікати,

Що в нас коріння власного нема.

Традиції ніколи не вмирали,

Їх українці свято берегли.

А в світлий час їх з пам’яті дістали

І, наче стяг, в майбутнє понесли.

У Музейно-просвітницькому центрі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, відкрилась виставка “Просили мама, просили тато – і ми вас просимо…на виставку!” подільських весільних строїв, головних уборів та історичних світлин.

Народна етнічна спадщина — безцінний скарб кожного народу. Справжнє розуміння української культури неможливе без знання народних традицій та обрядів, без знайомства з національними символами і оберегами. Одним із таких символів-оберегів є український вінок.

На виставку завітали гості, які подарували глядачам пісні весільних мотивів. Із вітальним словом до усіх присутніх звернулись проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань Людмила Бровчак, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та філософії факультету історії, права та публічного управління Наталка Жмуд, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури України Ольга Коляструк. Натхненницею та організатором даної виставки стала студентка факультету історії, права та публічного управління Марія Куряча, яка подякувала усім, хто завітав на гостину та розповіла про самі експонати.

Виставку “Просили мама, просили тато – і ми вас просимо…на виставку!” можна буде побачити у Музейно-просвітницькому центру Педуніверситету (вул. Острозького, 32) щонайменше до кінця березня. Вхід вільний.

Ярослава Пилипенко

Переглядів: 1