155-у річницю від Дня народження Михайла Коцюбинського

17.09.2019 р.

Уже традиційно Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського 17 вересня 2019 року відзначає народини Великого Сонцелюба, ім’я якого з гордістю носить з 1998 року. Цьогоріч – 155 років від дня народження.

З дев’ятої до десятої години тривали читання творів нашого земляка студентами академічної групи 2 УА (наставник – ст. викл. Зелененька І. А.), а о десятій почались урочистості біля погруддя письменника на території університету. Захід почався піснею «Любіть Україну» на вірші Володимира Сосюри, яку виконала Народна жіноча хорова капела (художній керівник – Наталія Кравцова). По тому з вітальним словом виступила ректор ВДПУ, професор Наталія Лазаренко, про життєписні і творчі сторінки письменника розповіла завідувач кафедри української літератури, доцент Ніна Поляруш.

Ведучий урочистостей старший викладач кафедри української літератури Віктор Крупка відзначив велику любов до людини й патріотизм митця слова. Пісня про українську мову у виконанні доцента кафедри мистецьких дисциплін дошкільної та початкової освіти Тетяни Коваль, танець з рушниками Народного аматорського танцювального ансамблю «Роза вітрів» (художній керівник – Вікторія Канська) це своєрідний спосіб вшанування письменника-земляка, який засвідчує вияв поваги й любові до нього сучасної молоді й водночас є прикладом масштабності свята.

Продовження свята зібрало в флешмобі «Від Коцюбинського до Коцюбинського» педагогічну родину, яка під гучні перезви факультетів університету про письменника вирушила до пам’ятника митцеві. Влучні висловлювання із творів Великого Сонцелюба підготувала доцент кафедри української літератури Вікторія Ткаченко. В урочистостях взяли участь представники влади області і міста, літературних, громадських об’єднань, учні та студенти. Звучали пісні у виконанні міського камерного оркестру «Вінниця» та Народного фольклорного гурту «Щедрик» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

На святі відбулося нагородження лавреатів Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського. Приємним є те, що серед нагороджених наша колега – Ірина Зелененька, яка опублікувала посібник-хрестоматію із вивчення подільської поезії останньої третини ХХ – початку ХХІ століття «Подільські Божичі».

Свято завершилося покладанням квітів до підніжжя земляку, бо «Михайло Коцюбинський – письменник сонячний. І не тільки тому, що «носив у душі сонце», як сам про себе казав... Уся його проза... – це світлий, відкритий простір для душі й духу»!

Ярослава Пилипенко

Переглядів: 1