Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

27-29.04.2015 р.



Під час Днів Америки майбутні педагоги слухали про рок-н-рол
і вчилися бути письменниками

З 27 до 29 квітня студенти Вінницького державного педагогічного університету активно долучалися до святкування Днів Америки у Вінниці. Програмою імені Фулбрайта в Україні було передбачено низку заходів для майбутніх педагогів та викладачів університету.

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Вона діє в Україні вже 22 роки, протягом цього періоду близько 900 українців навчалися, стажувалися і проводили дослідження в університетах США. Студентам розповіли про можливості, які програма відкриває для молоді. Окрім того, стипендіати провели кілька цікавих тематичних лекцій.

Учасниця фулбрайтівської програми Тріста Рапперт-Мак Ґетрик з університету Пенсільванії прочитала лекцію для викладачів англійської мови на тему «Риторичні відмінності в українських і американських наукових статтях». Дослідник Віктор Марків розповів захопливу історію американського рок-н-ролу. І хоча лектори спілкувалися з аудиторією англійською, лекції виявилися зрозумілими, доступними і корисними для студентів і викладачів.




Співзасновник української платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus Олексій Молчановський розповів про навчальні технології майбутнього – пізнання за допомогою Інтернету й відеозаписів. Його лекція «Масові відкриті онлайн-курси – нові можливості для української освіти» зібрала справжній аншлаг. «Батько» українських он-лайн курсів передрікає, що незабаром відеозаписи лекцій і навчання в мережі частково витіснять класичну освіту.

Насамкінець на студентів чекав «смачний» сюрприз у вигляді майстер-класу Creativewriting від поетки й перекладачки Ірини Шувалової. Під час семінару «Тексти – поза межами» Ірина розповіла про можливості для українських письменників-початківців за кордоном, секрети створення ефективного письменницького резюме й написання успішного творчого проекту.

Того ж дня під час засідання літературної студії «Вітрила» Ірина Шувалова презентувала свої нові збірки «Оз» та «Аз», прочитала власну поезію, розповіла про творчість і письменницькі подорожі.



Репортаж - Аліна Рудченко

переглядів: 1