Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

02.04.2015 р.



У КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКОМУ СЕРЦІ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА РЕПРОДУКЦІЙ КАРТИН М.К. РЕРІХА «ШЛЯХ КУЛЬТУРИ»

Перші квітневі дні подарували викладачам і студентам університету приємне спілкування з головою Ради Вінницького міського громадського об’єднання «Культурно-просвітницьке Товариство імені О.І. та М.К. Реріхів» В.В. Федотовим. У музейно-просвітницькому центрі навчального закладу відкрилась виставка «Шлях культури», що презентує репродукції картин видатного художника, мислителя, громадського діяча, вченого Миколи Костянтиновича Реріха.




Першими переглянули експозицію студенти інституту філології й журналістики та інституту історії, етнології й права. Майбутні учителі почули з вуст Віктора Володимировича розповідь про життя і діяльність родини Реріхів, заглиблювались у зміст 24 репродукцій полотен митця, яскраве відображення в яких знайшли зразки культур багатьох народів. У роботах М.К. Реріха майбутні вчителі упізнавали сюжети з історії Індії, Китаю, Монголії, Франції, Німеччини, Київської Русі.

- Варто зазначити, що особливе місце в духовному світі Реріха належить Україні, - стверджував наш гість. - Ще зі студентських років Микола Костянтинович полюбив поезію Шевченка й брав участь у товаристві, що вивчало творчість Кобзаря. Будучи директором Академії мистецтв, він очолював підготовку вечора української культури, захоплювався історією Київської русі, постатями Ярослава Мудрого, княгині Ольги, князя Ігоря. На своїх полотнах митець зображував давню історію України, звертався до її минулого і майбутнього у статтях і нарисах.

Розповідь В.В. Федотова дуже вдало доповнили класичні музичні твори у виконанні студентів інституту педагогіки, психології і мистецтв: Артема Савінського, Катерини Цап, Миколи Яцуляка. Віктор Володимирович подякував викладачам педуніверситету і їх вихованцям за плідну співпрацю в культурно-мистецькому житті нашого міста.

Виставка репродукцій картин Миколи Костянтиновича Реріха, що відкрилась 2 квітня 2015 року, триватиме до 1 травня. Запрошуємо й вас отримати натхнення від перегляду полотен видатного майстра, аби піднестись свідомістю до Світла, до Істини.




Репортаж - Ірина Федорчук

Фото Валентини Москвіної

переглядів: 1