Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

23.02.2012 р.

Web-сторінка реконструється. ...

Традиційний університетський конкурс педагогічної майстерності, який щороку організовує й проводить кафедра педагогіки, розпочався з огляду славних сторінок історії цього свята вчительського професіоналізму. І дійсно, було що згадати: наші студенти посідали призові місця на Всеукраїнській олімпіаді в Житомирі, Ніжині, Переяславі-Хмельницькому.

Журі конкурсу педагогічної майстерності, до якого входили завідувач кафедри педагогіки, доцент В.М. Галузяк, доктор педагогічних наук В.Є. Сорочинська, доктор педагогічних наук В.І. Шахов, заступник директора інституту фізичного виховання та спорту І.О. Асаулюк, заступник директора інституту іноземних мов О.О. Змієвська, доцент кафедри педагогіки В.А. Фрицюк, доцент кафедри хорового мистецтва та методики музичного виховання Н.Є. Кравцова, завідувач відділу виховної роботи університету Л.С. Бровчак, мало оцінити такі завдання: самопрезентація «Моє життєве або професійне кредо в улюбленій притчі», театральна педагогіка, реклама «Моя професія», розв’язання ситуації, демонстрація «Світ моїх захоплень».

Учасниками цьогорічного змагання були кращі представники інститутів університету: Антон Ліщинський (ІІМ), Алла Прищепа (ІФЖ), Роман Байдацький (ІФВС), Олександр Федоришин (ІІЕП), Анна Завальнюк (природничо-географічний факультет), Світлана Грось (ІППМ), Вікторія Анісімова (ІМФТО). Кожен із конкурсантів у самопрезентації показав вміння бачити і розуміти глибину проблем людського життя, цінувати перлини життєвої мудрості й використовувати їх задля розкриття власної професійної майстерності.




Створення реклами професії вимагало від конкурсантів вміння зацікавити аудиторію і водночас бути змістовними, глибокими в аналізі особливостей педагогічної праці, вільно володіти змістом, мовою і бути лаконічними, оформити своє повідомлення у вдалу, доцільну композиційну форму. Учасники конкурсу зуміли піднести красу педагогічної праці, висвітлити професійно значущі особистісні якості, нагадати про великих педагогів минулого, які закладали фундамент педагогічної майстерності, весело пожартувати з приводу кумедних ситуацій шкільного життя.

Коли забуваються методики й деталі навчального процесу, в пам’яті залишаються ентузіазм, підтримка і доброта вчителя. Саме ці якості продемонстрували учасники заходу під час розв’язання педагогічних ситуацій. Кожен із них завдяки відеотехніці «потрапив» у складну ситуацію першої зустрічі з некерованим класом, важковиховуваним учнем і вдало вирішив її. Наші студенти виявили необхідні стриманість і емоційність, мистецтво володіння словом і лаконізм, ліричність і дотепність. Зацікавлена й заінтригована аудиторія глядачів могла бачити яскраві зразки професіоналізму конкурсантів.

Багато граней майстерності студентів-учасників конкурсу виявилось і в демонстрації «Світ захоплень». Як завжди, в цей час в аудиторії лунали вірші, пісні, байки, презентувалися інсценізації та пародії. Яскраві прояви творчої індивідуальності кожного конкурсанта викликали бурхливі оплески вдячної аудиторії.

Журі привітало конкурсантів, кожен з яких переміг у своїй номінації. На Всеукраїнській олімпіаді з педагогіки у м. Ялта Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського довірено представляти студенту інституту іноземних мов Антону Ліщинському та студенту інституту історії, етнології та права Олександру Федоришину. Бажаємо хлопцям подальших успіхів!



Текст - доцент Ірина Холковська
Фоторепортаж - Ігор Дорохов