Всеукраїнська науково-практична конференція
«Подільська регіональна лексикологія: стан та перспективи»

07.04.2017 р.


У Вінницькому педуніверситеті на факультеті філології й журналістики вже доброю традицією стало проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Подільська регіональна лексикологія: стан та перспективи», яка цьогоріч відбулася 7 квітня. Організувала захід кафедра української мови факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха за підтримки інституту української мови Національної академії наук України (на підставі угоди). Метою заходу є активізація науково-дослідної роботи студентів, аспірантів і молодих учених із системного вивчення регіональних особливостей діалектно-ономастичного матеріалу Поділля. У конференції взяли участь представники з різних міст України: Вінниці, Хмельницького, Умані, Чернівців, Кам’янця-Подільського тощо.




Із вітальним словом до присутніх звернулася кандидат фізико-математичних наук, доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Алла Коломієць, котра привітала молодих науковців з участю у прекрасному культурно-науковому дійстві. Подякувала за любов до знань, бажання займатися, примножувати науку нашої держави та ділитися власними науковими здобутками з колегами. Алла Миколаївна побажала взаємозбагачення від конференції, хороших вражень і натхнення на подальшу наукову діяльність, нові звершення, адже наука дає величезні можливості для самореалізації.

Доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри мови Людмила Коваль також віншувала учасників конференції: «Регіональна лексикологія є однією з найбільш актуальних галузей мовознавства, оскільки дослідження словникового складу окремих регіонів розширює фактаж мови та сприяє розв’язанню злободенних проблем. Бажаю кожному з Вас відкриття нових лінгво-етнографічних контекстів і насолоди від креативної наукової дискусії!».




Приємною несподіванкою для учасників стало відеовітання від ініціатора регіонального проекту «Лексика Поділля», директора Інституту української мови НАН України, професора Павла Гриценка.

Студентська молодь під час конференції продемонструвала власні наукові здобутки у форматі секційних засідань: «Онімний ландшафт Поділля», «Лінгвістичне портретування говірок Поділля», «Лексико-семантичні особливості подільського говору», «Лінгвістика тексту письменників-подолян», «Етнолінгвістичні студії духовної культури подолян». Матеріали конференції опубліковано у виданні «Подільська регіональна лексикологія: стан та перспективи».

Плідно попрацювавши й обговоривши проблеми та перспективи регіональної лексикології, науковці попрощалися, але пошуки мовних знахідок на діалектно-ономастичному подільському полі тривають, адже українська мова безконечна!

Фото Єлисея Комарницького


Якщо Вы бачите цей надпис, це означає Ваш браузер не підтримує Flash технології.


переглядів: 1