Fb Fb Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

12.05.2011 р.
Організатор: Інститут педагогіки, психології і мистецтв.


Художній керівник - Ірина Єфіменко.

Диригують студенти випускного курсу спеціальності "Музичне мистецтво".

Солісти: заслужена артистка України Ірина Швець, Марія Червоній, Олена Бурська, Максим Беркун.12 травня 2011 року відбувся творчий звіт одного з найстаріших музичних колективів міста - Народного оркестру народних інструментів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Оркестр створено на базі кафедри музикознавства та інструментальної підготовки. У його складі — студенти різних курсів спеціальності “Музичне мистецтво” Інституту педагогіки, психології і мистецтв”.

Колектив має більш як сорокарічну історію свого існування. В різний час художніми керівниками оркестру були провідні викладачі музично-педагогічного факультету (2006-2011 р. - факультет музичного мистецтва): М.Плашкевич, В.Рябінін, В.Гуменюк, В.Заїчко. Звання «народного» колектив отримав за роки художнього керівництва талановитого педагога-диригента Валерія Гуменюка. З 2003 року оркестр очолює старший викладач кафедри музикознавства та інструментальної підготовки Ірина Єфіменко.

12 травня оркестр звітував перед концертною аудиторією про свої творчі здобутки за навчальний рік. За диригентським пультом стояли найкращі студенти випускних курсів спеціальності “Музичне мистецтво”: Ольга Мартинюк, Ірина Олійник, Юлія Бойко, Ася Подлазова, Марина Степанкевич, Тетяна Гой, Альона Книжна, Тетяна Хорошун, Юрій Грачунов, Тетяна Баранова.

В програмі концерту звучали твори Григорія Свиридова, Миролава Скорика, Мішеля Леграна, Астора П'яццолли, Дюка Елінгтона та ін. Справжньою окрасою концерту стало виконання пісні “Чорноока козачка” Блантера на слова Матусовського у виконанні Заслуженої артистки України, кавалера ордену Княгині Ольги, доцента кафедри хорового мистецтва та методики хорового диригування Ірини Швець та проникливе звучання Романсу Женьки з музики до кінофільму “А зорі тут тихі” та пісні Мішеля Леграна “Буду чекати на тебе” з музики до кінофільму “Шербузькі парасольки” у виконанні солістки Вінницької обласної філармонії, викладача Інституту педагогіки, психології і мистецтв Марії Червоній. З особливою теплотою слухачі зустрічали соліста оркестру, випускника факультету музичного мистецтва а нині артиста ансамблю “Крила України” вітчизняних повітряних сил Максима Беркуна, у віртуозному виконанні якого прозвучала Концертна п`єса для сопілки з оркестром Божени Корчинської «Пастушок».

Солістами оркестру виступили також викладачі-піаністи кафедри музикознавства та інструментальної підготовки Олена Бурська та Тетяна Грінченко, у натхненному виконанні яких прозвучали Лібертанго А.П'яццолли і Ноктюрн А.Бабаджаняна.Колективне інструментальне музикування наших студентів вже впродовж багатьох років є невичерпним джерелом творчості, таланту і натхнення, де вихованці університету можуть особисто долучатись до високого мистецтва, розвивати свій мистецький потенціал, здобувати практичний досвід диригентської діяльності, такий необхідний їм як майбутнім учителям музичного мистецтва у подальшій педагогічній роботі.

Зі словами щирої подяки за співпрацю, побажаннями подальших творчих успіхів до молодих диригентів звернулась художній керівник оркестру Ірина Єфіменко. За роки навчання в творчій майстерні Народного оркестру народних інструментів були виплекано не одне покоління молодих педагогів-музикантів. Дружна оркестрова сім'я з теплотою пам'ятає своїх найкращих випускників — Сергія Мельника, Олену Заверюху, Дмитра Білоконя, Ігоря Слободиського, Марину Яковину, Павла Петруняка, Максима Беркуна, Вячеслава Ромащука, сестер Надію, Ганну та Ангеліну Курдій, Сергія Швеця, Андрія Кирилюка, Ларису Руснак та багатьох інших, плідно працюючих на освітянській ниві в Україні та поза її межами.

Сьогодні оркестр будує нові творчі плани і готовий прийняти до своїх лав талановиту, креативну та закохану в музичне мистецтво молодь.


До зустрічі в новому навчальному році!


Відеосюжети


Если Вы видите эту надпись, значит Ваш браузер не поддерживает Flash технологии.