Просвітницькі читання з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

08.12.2016 р.


У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулися психолого-педагогічні просвітницькі читання «Інвалідність і суспільство: інклюзивні трансформації».

До учасників заходу звернулася проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань Зоряна Ленів, зазначивши, що читання проводяться в межах загально університетських заходів з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю та покликані привернути увагу як університетської спільноти, так і громади до проблем людей із особливими потребами в площині суспільної інклюзії.

«В Україні, як європейській демократичній державі, цьому дню з року в рік присвячується все більше соціально-просвітницьких акцій у різних установах. Наш університет теж долучається до подібних заходів», – наголосила Зоряна Павлівна.




Почесною гостею дійства стала директор центру реабілітації «Гармонія», член виконкому Вінницької міської ради, аспірант кафедри психології та соціальної роботи ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського Раїса Панасюк, котра закцентувала увагу присутніх на тому, що інклюзія (включення осіб в активне суспільне життя ) – не тільки доступна освіта, а й архітектурна доступність (забезпечення доступності будівель і споруд за допомогою конкретних заходів, що дозволяють пристосувати житлове і навколишнє середовище до потреб людей з інвалідністю), інформаційна доступність (для людей з порушеннями слуху – підготовка телевізійних новин жестовою мовою, руховий рядок на екрані, що не перекривається рекламою, тематичні передачі та фільми з субтитрами, а також відеочати, що підходять для користувачів з порушеннями слуху, для людей з порушеннями зору доступність можна представити абеткою Брайля крупним шрифтом, аудіо- чи електронними засобами, а також тактильно. Голосовий чат, такий як Skype, відмінно задовольняє потреби незрячих), транспортна доступність тощо. До уваги студентів було представлено різноманітні відеоролики щодо даної тематики.

Читання продовжили студенти та викладачі з цікавими доповідями, зокрема студентка 4 курсу навчально-наукового інституту педагогіки, психології, підготовки фахівців вищої кваліфікації Лада Мазай повідомила про еволюцію соціальних стереотипів відносно людей з інвалідністю, а також провела майстер – клас: «Бачити світ по іншому».

Студентка 2 курсу факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв Ірина Чорна ознайомила всіх з поняттям «депривація», його видами та профілактикою.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і професійної освіти Ірина Холковська розповіла про специфіку роботи з сім’ями, які виховують дитину з особливими потребами.




Про психолого-педагогічні та технологічні умови забезпечення інклюзивного простору дізналися від проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань, к. пед. н., доцент кафедри педагогіки і професійної освіти Зоряни Ленів.

Педагогічні технології інклюзивного навчання пізнавали з уст кандидата психологічних наук, доцента кафедри педагогіки і професійної освіти Марини Давидюк.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри психології та соціальної роботи Зоряна Савчук проінформувала усіх присутніх щодо індивідуалізації навчально-виховного процесу дітей з інвалідністю.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і професійної освіти Оксана Волошина ділилася інформацією, що стосувалася основних функцій, завдань і компетенцій асистента вчителя.

Наостанок студенти подякували гості за цікаву бесіду та пообіцяли співпрацювати. Захід пройшов у теплій атмосфері, студенти та викладачі ділилися знаннями та дискутували. Приємно усвідомлювати, що молодь педуніверситету не байдужа до людей з інвалідністю, усвідомлює проблеми, що існують на сьогодні, і готова до дій, аби змінити наше майбутнє на краще.



переглядів: 1