Fb Fb Fb

3.02.2011 р.


ІІ етап Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій "Екософт-2011"

З 1 по 3 лютого 2011 року в рамках Тижня всеукраїнських і міжнародних науково-освітніх проектів "Україна-Європа-Світ 2011” відповідно до Положення, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 03.03.2007 № 177 у м. Києві відбувся ІІ етап Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій "Екософт-2011”.

Чемпіонат проводиться з метою виявлення та підтримки учнівської молоді, обдарованої в галузі інформаційних технологій. Безпосереднє керівництво чемпіонатом здійснюється Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді під егідою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

До участі в Чемпіонаті були запрошені учні загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів, а також студенти й аспіранти вищих навчальних закладів України.

Змагання відбувалось у два етапи. Перший – заочний. Потрібно було відправити власну розробку з використанням інформаційно-комунікаційних технологій для оцінки колегією журі. У першому етапі прийняли участь близько 200 учасників. За рішенням журі до участі у другому етапі Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій "Екософт-2011” з усієї України були запрошені 62 учасники, серед яких 3 аспіранти та 6 студентів нашого навчального закладу.

Підготовка до участі у ІІ етапі проводилась досить активно, адже запрошення до участі надійшли 20 січня, а чемпіонат проводився з 1 по 3 лютого. За цей час учасниками було підготовлено демонстраційні матеріали, постери, рекламні буклети, матеріали доповідей та презентацій. Усі учасники чемпіонату змагались у 4 номінаціях: розробки навчального призначення, web-розробки, розробки спеціального призначення та комп’ютерні анімації.

У категорії «Розробки навчального призначення» свої роботи представляли аспіранти Кобися Алла Петрівна, Кобися Володимир Михайлович, Петрович Сергій Драганович та Максимчук Анна Валентинівна і Сальнікова Ольга Володимирівна (студенти 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти), Комарівський В’ячеслав Дмитрович (студент 3 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти) та Мацюк Сергій Анатолійович (студент 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти). У категорії «Web-розробки» прийняв участь Бєрзін Олексій Олексійович – студент 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти. У категорії «Розробки спеціального призначення» змагався Лошак Богдан Васильович - студент 3 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти.

Конкурсні змагання відбувалися у великій залі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Під час захисту проектів використовувалась значна кількість постерів з використанням рекламних і мультимедійних матеріалів. Спонсорами проведення конкурсу виступали відомі в Україні та світі компанії: «Лабораторія Касперського», «1С», видавництва журналу «hi-tech», газет «Інформатика у школі», «Математика у школі», «Фізика у школі», безліч інших організацій та компаній.До складу журі входили професіонали в області інформаційних технологій: викладачі КНУ ім. Т.Г. Шевченка (кафедра кібернетики), НТУ – КПІ (факультет інформатики та обчислювальної техніки), НАУ (факультет інформатики та комп’ютерної інженерії), а також представники інституту патентування та представники і члени ЮНЕСКО.

За підсумками ІІ етапу Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2011» нагороджено:

Переможці та їх керівники були нагородженні дипломами, грамотами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, а також цінними призами та подарунками: ліцензійними програмами «Антивірус Касперського», річною підпискою на журнал hi-tech, продукцією та документацією компанії 1С, флеш-картами, стікерами, ручками, міні-постерами, буклетами тощо.

Учні старших класів загальноосвітніх навчальних закладів з числа переможців чемпіонату отримали запрошення до участі у Всеукраїнському конкурсі "Інтел-Еко Україна-2011” ? національному етапі Міжнародного конкурсу Intel ISEF 2011 та фіналі Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів "INFOMATRIX 2011”. Нажаль, студенти та аспіранти вищих навчальних закладів у цю вікову категорію не входять.

Загальне враження від конкурсу позитивне. Висловлюємо подяку керівництву нашого навчального закладу за фінансову підтримку учасників конкурсу. Ми задоволені і раді, що прийняли участь і здобули перемогу. Тепер розуміємо, що витрачені години підготовки та хвилювання, недоспані ночі, обмежене спілкування з друзями не пройшли марно – ми переможці у найпрестижнішому всеукраїнському конкурсі.


Вітаємо переможців!