Керівництво факультету

Асаулюк Інна Олексіївна

Декан факультету фізичного виховання і спорту - доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор

Головкіна Вікторія Володимирівна

Заступник декана з виховної роботи - доктор філософії, старший викладач

Драчук Андрій Іванович

Заступник декана з наукової роботи – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, професор

Кульчицька Ірина Анатоліївна

Заступник декана з навчальної роботи, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент

Історична довідка

Факультет фізичного виховання і спорту засновано у 1956 році на базі міжфакультетської кафедри фізичного виховання Вінницького державного педагогічного факультету та Новгород – Сіверського педагогічного училища фізичного виховання, переведеного до Вінниці.

Перший випуск – 106 молодих фахівців відбувся 1959 року. Всього ж з часу заснування факультет підготував близько 10 000 учителів фізичної культури, які працюють у різних областях України.

З 2003 року факультет фізичного виховання набуває статусу інституту фізичного виховання і спорту, який з 2016 року реорганізовано у факультет фізичного виховання і спорту.

Структура факультету

Освітній процес забезпечують чотири кафедри:

Сьогодні факультет фізичного виховання і спорту здійснює підготовку здобувачів ступеня вищої світи бакалавра, магістра, доктора філософії та доктора наук за такими спеціальностями:

СВО БАКАЛАВР

  • 14.11 Середня освіта (Фізична культура);
  • 014.16 Середня освіта (Захист України)
  • 14.11 Середня освіта (Фізична культура). Фітнес
  • 017 Фізична культура і спорт;
  • 227 Терапія та реабілітація. Спеціалізація 227.01 Фізична терапія

СВО МАГІСТР

  • 14.11 Середня освіта (Фізична культура);
  • 017 Фізична культура і спорт;
  • 227 Терапія та реабілітація. Спеціалізація 227.01 Фізична терапія

ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ

  • 017 Фізична культура і спорт

ДОКТОР НАУК

  • 017 Фізична культура і спорт

Освітній процес здійснюють понад 50 викладачів, більшість яких випускники факультету, в тому числі 5 докторів наук, 4 професори, понад 30 кандидатів наук, доцентів. Висока науково-педагогічна кваліфікація викладачів дозволяє готувати вчителя фізичної культури, вчителя предмету «Захист України», тренера та тренера-викладача з обраного виду спорту, фізичного терапевта на рівні сучасних вимог.

Професорсько-викладацький склад докладає зусиль, щоб дати студентам ґрунтовні знання з обраного фаху, навчити застосовувати їх на практиці, проводити наукові дослідження та спостереження, уміти робити науково обґрунтовані висновки і творчо працювати, самостійно здобувати знання.

Здобувачі факультету фізичного виховання і спорту залучені до науково-дослідної роботи, зокрема щорічно беруть участь у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт для студентської молоді «Здорова дитина - здорова нація», різноманітних семінарах та конференціях, які проводяться на факультеті. До найбільш вагомих науково-методичних заходів належать: Міжнародна науково-практична конференція «Фізична культура, спорт та здоров’я нації», Всеукраїнська студентська конференція «Фізична культура, спорт та фізична реабілітація в сучасному суспільстві», Всеукраїнський науково-практичний семінар «Фізична культура, спорт та реабілітація: проблеми, інноваційні проекти та тренди» за міжнародною участю, науково-практичний семінар з міжнародною участю «Сучасні практики освіти, здоров’язбереження та реабілітації в контексті інтеграції до міжнародного науково-інноваційного простору: виклики та перспективи».

Зв'язки із ЗВО, науковими центрами України та зарубіжжя

Викладачі факультету фізичного виховання і спорту підтримують плідні творчі зв’язки із:

  • Національним університетом фізичного виховання і спорту України,
  • Житомирським державним університетом ім. І.Франка,
  • Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка,
  • Херсонським державним університетом,
  • Волинським національним університетом імені Лесі Українки
  • Університетом економіки в Бидгощі (Польша);
  • Придніпровською державною академією фізичної культури і спорту;
  • Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженко.

За минулі десятиліття на факультеті фізичного виховання і спорту здобули освіту тисячі висококваліфікованих фахівців галузі фізичного виховання і спорту, які працюють у закладах середньої освіти, ЗВО, ДЮСШ, ШВСМ, реабілітаційних центрах тав органах державного управління.

Серед випускників – Заслужені вчителі України, Заслужені тренери та судді національних категорій, викладачі ЗВО і наукові працівники, Відмінники освіти України, директори закладів освіти і ДЮСШ, керівники факультетів і кафедр, керівники обласних і районних органів освіти, державні службовці, спортивні журналісти, підприємці, керівники громадських організацій та федерацій з видів спорту, фахівці з фізичної терапії ерготерапії.

Професором кафедри теорії і методики фізичного виховання І.О.Асаулюк організовано виставку:

«Спортивна слава випускників Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського»