головна інституту
головна університету

Адреса кафедри: 21100, Вінниця, вул.Острозького,32, кафедра дошкільної та початкової освіти.
корпус 1, к. № 243., вн.телефон 2-87,
завідувач кафедри: корп. 1, к. 242, вн.телефон 3-63.
E-mail: dpovdpu@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/groups/128890884412312/

Шановний абітурієнте!

Запрошуємо Вас на навчання до Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського на факультет дошкільної, початкової освіти та мистецтв. До Вашої уваги пропонуємо спеціальності 012 Дошкільна освіта та 013 Початкова освіта.

Детальніше про вступ на сторінці університетуЗа ступенем вищої освіти «БАКАЛАВР»

(на базі повної середньої загальної освіти – 4 роки;

на базі ОКР «молодший спеціаліст» – 2 роки).

012 ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

Для вступу потрібно надати сертифікати ЗНО з таких предметів:

1. Українська мова та література;

2. Історія України;

3. Математика або біологія (на вибір).

Обираючи спеціальність 012 Дошкільна освіта, Ви маєте можливість отримати додаткову спеціальність 013 Початкова освіта або спеціалізацію Логопедія (на власний вибір).

Після закінчення навчання Ви отримаєте кваліфікацію: Бакалавр дошкільної освіти. Вихователь дітей раннього та дошкільного віку + Вчитель початкової школи / Логопед (в залежності від вибраної спеціальності (спеціалізації)).

013 ПОЧАТКОВА ОСВІТА

Для вступу потрібно надати сертифікати ЗНО з таких предмнтів:

Для бюджетної пропозиції:

1. Українська мова та література;

2. Математика;

3. Історія України або біологія.

Для контрактної пропозиції:

1. Українська мова та література;

2. Історія України;

3. Математика або біологія.

Обираючи спеціальність 013 Початкова освіта, Ви маєте можливість отримати на вибір додаткову спеціальність (спеціалізацію): 012 Дошкільна освіта, 053 Психологія, Мистецтво або Інклюзивна освіта.

Після закінчення навчання Ви отримаєте кваліфікацію: Бакалавр початкової освіти. Вчитель початкової школи + Вихователь дітей раннього та дошкільного віку / Психолог / Вчитель мистецтва початкової школи / Асистент вчителя середньої загальної освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням (в залежності від вибраної спеціальності (спеціалізації)).За ступенем вищої освіти «МАГІСТР»

(термін навчання – 1 рік 4 місяці).

012 ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
додаткова спеціальність/спеціалізація 013 Початкова освіта

Вступні випробування:

1. Основи науково-педагогічних досліджень (усно).

2. Іноземна мова (тестування).

Після закінчення навчання ви отримаєте кваліфікацію: Магістр дошкільної освіти. Викладач педагогіки і методики дошкільної освіти. Вихователь дітей раннього та дошкільного віку. Вчитель початкової школи.

013 ПОЧАТКОВА ОСВІТА
додаткова спеціальність/спеціалізація
012 Дошкільна освіта / 053 Психологія / Мистецтво

Вступні випробування:

1. Основи науково-педагогічних досліджень (усно).

2. Іноземна мова (тест).

Після закінчення навчання ви отримаєте кваліфікацію: Магістр початкової освіти. Викладач педагогіки і методики початкової світи. Вчитель початкової школи + Вихователь дітей раннього та дошкільного віку / Психолог / Вчитель мистецтва початкової школи (в залежності від обраної спеціальності (спеціалізації)).ПЕРЕХРЕСНИЙ ВСТУП

(термін навчання – 1 рік 4 місяці).

для осіб, які мають дипломи бакалавра, спеціаліста, магістра за будь-якою спеціальністю (не обов’язково педагогічною).

012 ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
додаткова спеціалізація Інклюзивна освіта

Вступні випробування:

1. Основи науково-педагогічних досліджень (усно).

2. Іноземна мова (тестування).

1. Додаткове випробування: дошкільна педагогіка і фахові методики дошкільної освіти (тест).

Після закінчення навчання ви отримаєте кваліфікацію: Магістр дошкільної освіти. Організатор дошкільної освіти. Вихователь дітей раннього та дошкільного віку. Вихователь в інклюзивних групах.

013 ПОЧАТКОВА ОСВІТА
додаткова спеціальність/спеціалізація (на вибір):
012 Дошкільна освіта / Інклюзивна освіта

Вступні випробування:

1. Основи науково-педагогічних досліджень (усно).

2. Іноземна мова (тестування).

3. Додаткове випробування: педагогіка і методики початкової освіти (тестування).

Після закінчення навчання Ви отримаєте кваліфікацію: Магістр початкової освіти. Організатор початкової освіти + Вихователь дітей раннього і дошкільного віку / Вчитель закладу середньої загальної освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням (в залежності від обраної спеціальності (спеціалізації)).ЕКСКЛЮЗИВНА МОЖЛИВІСТЬ!

Абітурієнти, які вступили на навчання за спеціальностями 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта, мають можливість отримати освіту за програмою «Подвійний диплом», якою передбачене паралельне навчання у ВДПУ ім. М.Коцюбинського та у:

Вищій Школі Лінгвістичній (Польща, м.Ченстохове)СВО бакалавра

Старопольській Школі Вищій (Польща, м.Кельце) СВО магістра

Після закінчення навчання студенти отримують два дипломи:

1. Диплом державного зразка про закінчення ВДПУ ім. М.Коцюбинського з присвоєнням кваліфікації, обраної при вступі.

2. Диплом європейського зразка про закінчення польського закладу вищої освіти з присвоєнням кваліфікації:

«Вихователь дитячого садка. Вчитель початкової школи» – СВО бакалавра

«Вихователь дитячого садка. Вчитель початкової школи. Логопед» – СВО магістра.

Кафедра пишається своїми студентами, які навчаються за програмою «Подвійний диплом».

До того ж під час навчання в Польщі двоє студентів (Голюк Роман і Шкрабалюк Станіслав) пройшли конкурсний відбір (жовтень 2017 р.), на проходження літньої педагогічної практики в Іспанії (3 місяці) за програмою «Еразмус+», підтвердивши достатній рівень володіння англійською мовою та продемонструвавши власний рівень педагогічних компетентностей. Вони перебували на практиці в м.Калонже (Іспанія), працюючи дитячими аніматорами в готелі «Kala Gogo».

У кінці 2018 року кафедра випустила перших педагогів, які навчалися за програмою «Подвійний диплом». Студенти з радістю ділилися враженнями від навчання у Старопольській Школі Вищій. Так, Ірма Швидка зазначила: «Навчаючись в Польщі, ми здобуваємо європейський рівень освіти, бачимо, як потрібно працювати з дітками з особливими освітніми потребами. Пари в Старопольській Школі Вищій проходять у вигляді діалогу, ми спілкуємося на різні цікаві та хвилюючі для нас теми. Кожного разу, коли я приїжджаю з Польщі, хочеться щось творити, відкривати для себе нові можливості та перспективи. А також завдяки навчанню в Кельцах моя мрія багато подорожувати – здійснилася! Я дуже вдячна ВДПУ за надану можливість !!!»

Із задоволенням Польща відкрила свої обійми і студентам першого курсу магістратури у 2018 році. Інна Гупалюк розповідає: «Це неймовірні враження, коли ти перетинаєш кордон та розумієш, що на тебе чекає нове життя, сповнене цікавих знайомств, вражень, зустрічей. Дякую за підтримку викладачам у Польщі, які допомогли подолати всі страхи та швидше адаптуватися, а ще більша подяка викладачам кафедри дошкільної та початкової освіти за можливість навчатися у Старопольській Школі Вищій та щоденну підтримку, допомогу, розуміння».

У грудні 2017 р. було підписано міжнародну угоду про співпрацю між ВДПУ та Вищою Школою Лінгвістичною (м.Ченстохове, Польща). У рамках цієї угоди наші студенти (бакалаврату та магістратури) долучилися до навчання за програмою «Подвійний диплом».

Анна Караульна ділиться своїми враженнями: «Це корисний досвід для здобувачів освіти у професійному значенні, розширення кругозору, зміна світогляду, порівняння з українським стилем навчанням і бажання змінюватись і змінювати на краще, обмін досвідом, нові знайомства з українськими та польськими студентами, польськими викладачами корисні для різностороннього розвитку. Відбувається певна соціалізація, хочеться постійно розвиватись, вивчати мову і творити добро».
переглядів: 12332019 ВДПУ