Народна хорова капела

Вважається, що офіційно капела створена у 1957 році, хоча біографія колективу почалась у 1948 р., з аматорського хору, започаткованого великим ентузіастом хорового співу, чудовим музикантом Олександром Дмитровичем Сердюком.

У 1957 році з числа студентів різних факультетів був організований постійно діючий колектив – хорова капела Вінницького педагогічного інституту. Капела починає свої виступи перед громадськістю Вінниці та області. Поступово проходить становлення колективу, пошуки творчого напрямку, розширюється репертуар. Хор з успіхом представляє педагогічний інститут на оглядах художньої самодіяльності, з часом зростає кількість його учасників.

У 1964 році хорова капела отримує перше офіційне визнання – їй присвоєно почесне звання «Народного» колективу. Поширюється географія виступів, у 1972 р. колектив з творчим звітом успішно виступає в Кабардино-Балкарії в рамках Днів літератури та мистецтва Вінниччини.

У 1979 р. капела стає лауреатом ІІІ Республіканського конкурсу патріотичної пісні у м. Харкові.

В 1980 р. капела виступає на ВДНГ України та стає лауреатом республіканського телетурніру «Сонячні кларнети». За 45-хвилинну програму на УТ колектив був нагороджений спеціальним призом Українського телебачення.

У 1983 р. капела успішно виступає на сцені Одеської державної консерваторії, а у 1986 р. стає учасником відкриття першого в Україні Співочого Поля в м. Тернополі. У 1982, 2001 рр. колектив бере участь у творчих звітах Вінниччини у палаці «Україна», виступає у Міністерстві освіти та науки України, Українському домі тощо.

У 2015р. капела отримує Гран-прі Х Міжнародного конкурсу мистецтв «Закарпатський Едельвейс». На особливу увагу заслуговують люди, які керували народною хоровою капелою протягом 60-ти років. Це відомі на Вінниччині та в Україні хормейстери – Йосиф Кучер, Ігор Друкер, Костянтин Семенов, Григорій Голик. Особливо слід відзначити музиканта, який працював з капелою понад чверть століття, завдяки таланту та величезній праці якого колектив набув найвищої майстерності та визнання – це народний артист України, професор Віталій Іванович Газінський. Протягом 30-ти років з колективом працювала концертмейстер, талановита піаністка – Т.П. Макарова.

З 2003 р. по 2013р. капелою керував випускник музично-педагогічного факультету ВДПІ, заслужений артист України, доцент Костянтин Дабіжа.

З 2013р. по 2016р. капелою керувала випускниця музично-педагогічного факультету, старший викладач Ольга Лаврінчук. З 1996 р. по 2013р. хормейстером капели була випускниця музично-педагогічного факультету, заслужена артистка України, доцент Тетяна Лозінська.

За 60 років існування в капелі було виховано велику кількість фахівців, які нині плідно працюють в закладах освіти і культури, професійних творчих колективах. Серед них народні та заслужені артисти, заслужені працівники культури, доктори наук, професори, кандидати наук, доценти, директори шкіл, викладачі вищих та середніх навчальних закладів, керівники художніх колективів: заслужені артисти – С. Майструк, Л. Сушкевич, К. Дабіжа, Т. Лозінська, Т.Каплун, С. Бабич, С.Жевачевська, Е. Добровольський, М. Червоній, заслужені працівники культури М. Вацьо, О.Холява, В.Ковальчук; лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист України В. Горай, доктор наук, професор Г. Тарасенко, кандидати наук, доценти, викладачі кафедри вокально-хорової підготовки, теорії та методики музичної освіти: Л. Василевська-Скупа, Н. Кравцова, В. Бриліна, Т. Белінська, Л.Онофрійчук, І. Сідорова, А. Білозерська, Ж.Штепа, І. Пацкань, О.Лаврінчук та ін.

З 2016 року капелою керує випускниця Львівської музичної академії, викладач університету, Нінель Сізова; з 2013р. хормейстер капели – випускниця музично- педагогічного факультету, кандидат педагогічних наук, старший викладач Анна Білозерська. Концертмейстер капели - талановитий музикант і піаніст, провідний концертмейстер Наталія Воропаєва.